Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Įmonių aprašymai>Planuojamo Kauno prekybos ir paslaugų komplekso ūkinės veiklos perspektyvų įvertinimas

Planuojamo Kauno prekybos ir paslaugų komplekso ūkinės veiklos perspektyvų įvertinimas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162
Aprašymas

Įmonės ūkinės veiklos analizės organizavimas. Įmonės ūkinės veiklos analizė. Įmonės pelningumo rodiklių analizė. Įmonės veiklos efektyvumo rodiklių analizė. Įmonės kainų politika. Įmonės rinkos analizė. UAB "Stoties turgus" ūkinės veiklos analizė. Įmonės pristatymas. UAB "Stoties turgus" pelningumo rodiklių analizė. UAB "Stoties turgus" veiklos efektyvumo rodiklių analizė. Planuojamo prekybos ir paslaugų komplekso verslo planas. Planuojamo Kauno prekybos ir paslaugų komplekso veiklos perspektyvų įvertinimas. Planuojamo Kauno prekybos ir paslaugų komplekso kainos, jų strategija. Planuojamo Kauno prekybos ir paslaugų komplekso valdymas ir personalas. Laukiami rezultatai ir atsipirkimas. Verslo rizika ir palūkanų norma. Laiko veiksnio įvertinimas. Išvados ir pasiūlymai. Darbas iliustruotas lentelėmis, schemomis.

Ištrauka

Norėdami išgyventi, žmonės gamina prekes ar teikia paslaugas, t.y. jie užsiima ūkine veikla. Bet sudėtinga gamyba ir sudėtingi žmonių santykiai, šį paprastą ūkinės veiklos tikslą modifikavo. Dabar ūkinė veikla neapsiriboja vien išgyvenimo tikslu. Ūkinė veikla pirmiausia nukreipta pelnui pasiekti. Kaip nustatyti finansinę įmonės būklę, kad atskleisti didesnio pelno gavimo galimybes? Tai gana sudėtingas uždavinys, nes įmonės veiklą sąlygoja daug pokyčių, ją veikia objektyvūs ir subjektyvūs veiksniai, jų tarpusavio ryšiai. Tad labai svarbu nuosekliai atlikti ūkinės veiklos analizę, kadangi ji nustato kaip efektyviai naudojami darbo ir daiktiniai gamybos veiksniai. Ūkinės veiklos analizė prasideda nuo absoliučių rodiklių įvertinimo. Dažnai įmonės rezultatai pradedami nagrinėti sudarant rodiklių (skaičių) suvestines. Ūkinės veiklos analizė – tai tyrimas, apibendrinimas. Analitikas tiek pat laiko turi skirti ir problemos išaiškinimui ir darbui su konkrečiais duomenimis.
Mano darbo tikslas – įvertinti planuojamo Kauno Prekybos ir Paslaugų Komplekso (PPK) ūkinės veiklos perspektyvas, atlikti UAB "Stoties turgus" ūkinės veiklos analizę ir nustatyti, ką ji parodė bei pateikti Planuojamam Prekybos ir Paslaugų Kompleksui savo pasiūlymus.
Darbo uždaviniai – suprasti ir įsisavinti įmonių ūkinės veiklos analizę, jos būdus ir metodus; analizuoti pelningumo ir veiklos efektyvumo rodiklius; išsiaiškinti kainų politikos ir rinkos analizės principus ir visa tai pritaikyti darbo antroje dalyje.
Pirmoje darbo dalyje plačiau apžvelgiau įmonės ūkinę veiklos analizę,jos būdus ir metodus, pelningumo rodiklius, veiklos efektyvumo rodiklius, įmonės kainų politiką bei aprašiau rinkos tyrimo specifiką.
Antroje darbo dalyje išanalizavau UAB "Stoties turgus", kuri ir planuoja šio komplekso įgyvendinimą, pelningumo bei veiklos efektyvumo rodiklius.
Trečia darbo dalis – Planuojamo Kauno prekybos ir paslaugų komplekso verslo planas. Šioje dalyje taip pat nurodyti planuojamo komplekso tikslai ir misija.
Darbo objektas – UAB "Stoties turgus" ir statomas Kauno Prekybos ir Paslaugų Kompleksas. Pagrindinis bendrovės komercinės veiklos pobūdis yra prekybos organizavimas ir ir prekybos vietų nuoma mažmeninės prekybos įmonėms ir individualiems prekiautojams, apmokamų automobilių stovėjimo aikštelių eksploatavimas, matavimo kontrolinių įrenginių nuoma. Bendrovė viena iš pirmųjų pradėjo rūpintis smulkaus ir vidutinio verslo plėtra Kauno mieste, tad 1996 metais buvo priimtas sprendimas pastatyti prekybos ir paslaugų kompleksą, kuris pagerins verslo sąlygas smulkiajam verslininkui, įmonės paslaugos vartotojui. PPK (prekybos ir paslaugų kompleksas) statomas greta svarbiausių Kauno miesto transporto mazgų žemės sklype, esančiame tarp Vytauto prospekto, Šiaulių ir Kaunakiemio gatvių . Ši vieta garantuoja patogų susisiekimą visiems turgavietės prekybos ir paslaugų procese dalyvaujantiems subjektams, yra gana arti Kauno miesto geografinio centro. Svarbu ir tai, kad naujas Prekybos ir Paslaugų Kompleksas bus visiškai greta dabartinės turgavietės, todėl nesutriks dabartiniu metu susiformavę pardavėjų ir pirkėjų (lankytojų) srautai.
Darbo apimtis – 60 puslapių (su priedais). Darbe pateikiamos 6 lentelės, 10 paveikslų ir 6 priedai. Rašant darbą panaudota 42 literatūros šaltiniai.


1.1. Įmonės ūkinės veiklos analizė

Ūkinės veiklos analizė gana sudėtingas uždavinys, nes įmonės veiklą sąlygoja daug pokyčių, ją veikia objektyvūs ir subjektyvūs veiksniai, jų tarpusavio ryšiai. Atsakymą į šį klausimą gali duoti analizė.
Analizės ištakų reikia ieškoti jau senovėje, kai žmonės pažindami gamtos ir visuomenės reiškinius, juos analizuodavo. Šiuo požiūriu, ūkinės veiklos analizės objektas yra siauresnis. Šios srities specialistus domina įmonių ūkinė veikla, joje vykstantys ūkiniai procesai. Juos atspindi įmonės ekonominė informacija, kuri ir yra ūkinės veiklos analizės objektas [2;3].
Apskaitinė – analitinė funkcija yra natūralus ir būtinas valdymo komponentas. Ūkinės analizės vaidmuo padidėja rinkos sąlygomis. Komandinėje ekonomikoje vyravo vertikalūs ūkiniai ryšiai, t.y. santykius tarp įmonių, šakų, regionų reguliuodavo centriniai ir vietiniai valdymo organai. Rinkos sąlygomis didesnę reikšmę turi horizontalūs ryšiai tarp finansiškai savarankiškų įmonių. Įmonės išlikimu rinkoje valdžia nesirūpina. Jai dažniausiai terūpi, kaip paimti iš įmonių dalį jos pajamų mokesčių pavidalu. Tokiomis sąlygomis verslininkas priverstas daug dėmesio skirti savo ūkinės veiklos analizei. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasĮmonių aprašymų diplominis darbas
KategorijaVadyba >  Įmonių aprašymai
TipasDiplominiai darbai
Apimtis63 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis199.95 KB
AutoriusDovile
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasKauno humanitarinis fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word ukines veiklos perspektyvu ivertinimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą