Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Įmonių aprašymai>Pažintinės praktikos ataskaita: komunikacinės technologijos

Pažintinės praktikos ataskaita: komunikacinės technologijos

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Aprašoma kiekvienos aplankytos įstaigos technologijos, supažindinama su įvairiais spaudos būdais, aptariamos teikiamos paslaugos ir naudojama įranga. Ofsetinė spauda arba litografija. Šilkografija. Tamponografinis spaudos būdas. Fleksografija. Trafaretinė spauda. Spaustuvė "Aušra". Leidykla "Šviesa". Aurika. Pakavimo medžiagos "Baltic Pack". Spaudos namai "Arx Baltica". Reklamos agentūra "Pico Line". Išvados.

Ištrauka

Šio darbo tikslas susipažinti su komunikacinių technologijų įmonėmis (spaustuve "Aušra", leidyka "Šviesa", bendrovėmis "Aurika", "ARX Baltica" bei "Baltic Pack", taip pat reklamos agentūra "Pico line"), jų veikla ir gaminama produkcija, naudojamais spaudos būdais ir technologijomis.
Šia pažintinės praktikos ataskaita aprašomos kiekvienos aplankytos įstaigos technologijos, supažindinama su įvairiais spaudos būdais, aptariamos teikiamos paslaugos bei naudojama įranga.

Ofsetinė spauda arba litografija
Ofsetinė spauda arba litografija pasaulinėje spaudos rinkoje užima apie 50%. Labiausiai vartotojų vertinami šio spaudos būdo privalumai yra aukšta spaudos kokybė ir maži paruošimo kaštai.
Ofseto dažų normavimas ir perdavimo mechanizmas yra gana sudėtingi (žr. 1 pav.). Čia naudojami tiršti aliejiniai arba UV dažai, kurie perduodami formai per eilę plieninių ir guminių valenėlių. Prieš užnešant dažus, spaudos forma praeina pro drėkinimo sekciją, kurioje nespausdinančios formos vietos absorbuoja vandenį. Tarpiniai elementai drėkinami specialiu skysčiu – elektrolitu. Drėkinimo procesas yra labai svarbus, nes esant drėkinimo skysčio trūkumui,


1 pav. Ofseto dažų normavimo schema
tarpiniai elementai gali susitepti dažais, ir atvirkščiai: paduodant per daug drėkinamo skysčio, pažeidžiamos spalvų savybės – gaunamas "plaukiantis" vaizdas, o silpnas vaizdas gali ir visai dingti. Tuomet spausdinimo cilindras praeina pro dažymo sekciją ir dažai yra perduodami toms formos vietoms, kurios atstūme vandenį – spausdinančiam paviršiui. Dažams pereinant ant popieriaus per tarpinį paviršių dažų sluoksnis ant atspaudo yra plonesnis t.y. nuo formos ant popieriaus pereina apie 60% dažų. Toliau besisukant spausdinimo cilindrui dažai yra perduodami specialia guma padengtam velenui nuo kurio jie pernešami ant spausdinamos medžiagos. Guminis tarpinis cilindras arba kitaip guminis velenas yra padengtas gumbuoto audinio sluoksniu, kuris turi savybę kompensuoti mikro ir makro nelygumų sukeltas deformacijas ir sudaryti reikalingą slėgį statmenai savo ir spaudos medžiagos paviršiui. Toliau besisukant spausdinimo cilindrui dažai yra perduodami specialia guma padengtam velenui nuo kurio jie pernešami ant spausdinamos medžiagos. Dažų normavimas ofsete atliekamas reguliuojant nubraukimo peilių prispaudimo jėgą ir taip keičiant dažų sluoksnio storį ant plieninio dažų pernešimo veleno. Toks dažų normavimo principas leidžia tolygiai keisti perduodamų dažų kiekį, tačiau jį sunkiau sureguliuoti kiekvieno užsakymo metu, o spausdinant pasikeitus dažų klampumui, spalva taip pat gali pakisti. Be to ofsetinėje spaudoje yra labai svarbu teisingai sureguliuoti vandens balansą. Ofsetinėje spaudos trūkumai yra tie, jog sugaištama daug laiko mašinų sureguliavimui ir sugadinama daugiau žaliavų, negu fleksografinėje spaudoje.
Ofsetinės spaudos mašinos yra klasifikuojamos:
• pagal popierių: ruloninės ir lapinės (popierius gali būti įvairaus storio ir faktūros);
• pagal formatą: rulono plotis arba lapo dydis;
• pagal spalvų (arba sekcijų) skaičių (nuo 1 iki 5 sekcijų);
• pagal vienu metu užspausdinamų lapo pusių skaičių (2+0; 1+1 ir t.t.);
• pagal paskirtį: vienspalvei, daugiaspalvei produkcijai, produkcijai ant kartono ir t.t.
Ofsetinėse spaudos mašinose būna integruotos papildomos apdirbimo sekcijos: lakavimo, džiovinimo, bronzavimo, popieriaus pjovimo prieš spaudą ir t.t.
Ofsetinė spauda taip pat naudojama ir laminavimui bei etikečių spausdinimui. Šiuo būdu galima spausdinti labai kokybiškai. Etiketės ir laminatai klijuojami ant gofruoto kartono. Ofsetas yra lyderis spausdinant ant lankstaus (dėžutinio) kartono, taip pat spausdinti ant lapinio ir suloninio popieriaus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasĮmonių aprašymų praktikos ataskaita
KategorijaVadyba >  Įmonių aprašymai
TipasPraktikos ataskaitos
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai12
Dydis269.02 KB
AutoriusLyrika
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasDoc. K. Vaitasius
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasDizaino ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pazintines praktikos ataskaita komunikacines technologijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Praktikos ataskaitos
  • 15 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Doc. K. Vaitasius
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą