Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Įmonių aprašymai>Valdymo stilių darbuotojų požiūriu tyrimas įmonėje "Busturas"

Valdymo stilių darbuotojų požiūriu tyrimas įmonėje "Busturas"

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Analizė teoriniu aspektu. Vadovavimo sąvoka ir vadovo funkcijos. Vadovavimo stiliai. Autokratinis vadovavimo stilius. Demokratinis vadovavimo stilius. Liberalusis vadovavimo stilius. Stilių suderinamumas. Vadovo funkcijos. Pavaldinių aktyvumas darbe. Atliktų tyrimų aprašymas. Įmonės "Busturas" charakteristika. Anketos atsakymų analizė. Išvados. Priedas: Anketa.

Ištrauka

Vadovauti žmonėms – mokslas ir menas. Vadovavimas – vienas iš žmonijos tarpusavio santykių išraiškų. Susidūrus mažiausiai dviem žmonėms, siekiantiems panašaus tikslo, iš karto iškyla vadovavimo problema. Valdymo būtinumas egzistavo visais laikais. Garsiosios Egipto piramidės ir kiti gilioje senovėje žmonijos sukurti stebuklai galėjo atsirasti tik koordinuotų, organizuotų pastangų pasėkoje. Taigi be vadovaujančio individo Žemėje nebūtų nei vieno stebuklo.
Vadovų yra visokių – išmanančių verslą ir pradėjusių nuo nulio, bet tikinčių, kad pasiseks, vertinančių savo darbuotojus ir laikančių juos vos ne tarnais, mandagių bei malonių ir arogantiškų bei nesirenkančių žodžių.
Šio darbo tikslas, išsiaiškinti koks yra valdymo stilius įmonėje "BUSTURAS" darbuotojų požiūriu, kokios yra vadovavimo problemos ir kaip pasistengti jas sumažinti. Didelė dalis verslo sėkmės priklauso nuo vadovavimo tam verslui. Neužtenka turėti genialią verslo idėją, susidaryti fantastišką verslo planą, bet nesugebant suderinti savo siekiamų tikslų su versle dalyvaujančių žmonių tikslais, verslas gali žlugti, nors finansiškai buvo stiprus.
Toks tyrimas turizmo įmonėje "BUSTURAS" buvo atliekamas pirmą kartą. Kylant šalies išsivystymo lygiui, kuriantis vis daugiau naujoms firmoms, individualioms įmonėms, vadovavimo problema tampa vis aktualesnė, jai skiriama vis daugiau dėmesio, leidžiamos įvairios knygos, skirtos jau esamiems ir būsimiems vadovams, kuriose duodami įvairūs patarimai, pamokymai kaip gerai vadovauti. Tai yra svarbu, nes su tuo glaudžiai susijęs ir pats darbas įmonėje, jo efektyvumas, našumas, rezultatai. O juk kiekvienas vadovas yra suinteresuotas, kad jo veikla būtų sėkminga, klestėtų įmonė, įsitvirtintų rinkoje, ją pripažintų visuomenėje ir, žinoma, gautų kuo didesnį pelną.
Visada pravartu žinoti vadovavimo subtilybes. Geri darbo įgūdžiai įdiegia pasididžiavimą, džiaugsmą ir yra patikimi darbo pasisekimo orientyrai. Jie yra daug kartų pastovesni ir turi didesnės jėgos negu samprotavimai ir geri ketinimai. Protingai ir meistriškai suformuoti jie tampa antrąja prigimtimi.
Darbe naudotasi tokiais tyrimo metodais: apklausa, testavimu, eksperimentu, stebėjimu, sisteminimu, svarbiausių grandžių išskyrimu, lyginamąja analize ir t.t. Pagrindiniai du šaltiniai iš kurių buvo atrinkinėjama medžiaga, tai knygos: James A.F. Stoner, R. Edward Freeman, Daniel R.Gilbert Jr. – Vadyba, Poligrafija ir Informatika. 2001, ir Razauskas R.. "Aš vadovas" –V.: Pačiolis. 1997Darbo uždaviniai:
1. atsakyti į klausimą kas yra vadovavimo stiliai ir kokie jie būna;
2. išanalizuoti vadovavimo stilių įmonėje "BUSTURAS" reikiamos literatūros pagalba;
3. pateikti įmonės "BUSTURAS" charakteristiką;
4. išdalinti anketas darbuotojams, jiems atsakius jas surinkti;
5. atlikti tyrimą;
6. pateikti išvadas.

Išnagrinėjus šią temą, galima manyti, jei kada tektų vadovauti grupei žmonių arba pačiai turėti savo verslą, vadovavimo problemų galima būtų sumažinti iki minimumo. Šio darbo rezultatus galima panaudoti ateityje, kuriant savo įmonę, be to šį tema gali padėti kitiems vadovams įvertinti savo požiūrį į darbuotojus ir elgesį su jais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasĮmonių aprašymų kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Įmonių aprašymai
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis159.17 KB
AutoriusDiana
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasR. Veršinskienė
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valdymo stiliu darbuotoju poziuriu tyrimas imoneje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 26 puslapiai 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 3 Klasė/kursas
  • R. Veršinskienė
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą