Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Įmonių aprašymai>Įmonės ekonominė analizė: UAB "Savas namas"

Įmonės ekonominė analizė: UAB "Savas namas"

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Santrauka. Finansinių koeficientų reikšmė ir privalumai. Kaip pasirinkti santykinius rodiklius. Finansinių koeficientų grupavimas. Kapitalo struktūrą apibūdinantys rodikliai. Veiklos efektyvumo rodikliai. Pelningumo koeficientai. UAB "Savas namas" finansinės veiklos įvertinimas. Horizontali analizė. Vertikalioji analizė. Pagrindiniai finansiniai rodikliai. Kapitalo struktūrą apibūdinančių rodiklių analizė. Pelną apibūdinantys rodikliai. Mokumo (likvidumo) analizė. Veiklos efektyvumo analizė. Turto pelningumo įvertinimas. Turto pelningumo analizė. Išvados.

Ištrauka

Siekdami pažinti gamtos ir visuomenės reiškinius bei procesus žmonės nuo neatmenamų laikų pradėjo juos analizuoti. Žodis analizė iš graikų kalbos "analysis" reiškiantis sudetingų reiškinių ar daikto suskirstymas į sudėtines jo dalis. Plačiąją prasme analizė tai mokslinis daiktų ar reiškinių bei jų tarpusavio ryšių ir priklausamybių nagrinėjimas. Įvairiuose mokslo sryityse analizės turinys skirtingas. Finansinė ir valdymo ekonominė analizė – ūkinio vyksmo tyrimas naudojant mokslo ir praktikos sukurtus būdus. Įmonės veiklos duomenys tyrinėjami norint objektyviai atsakyti į klausimus kokie verslo rezultatai per tiriamąjį laikotarpį, kodėl tokie rezultatai ir kokie rezultatai galėjo būti efektyviau naudojant resursus. Finansinei ir ekonominei analizei keliami uždaviniai:
1. Objektyviai įvertinti įmonės veiklos rezultatus.
2. Įvertinti įmonės priimamų alternatyvių ir vykdomų projektų kokybę, bei realizavimą.
3. Išaiškinti planinių užduočių vykdymo rezultatus įmonės ir atskirų padalinių mastu.
4. susisteminti analitinę informaciją pateikti išvadas ir alternatyvius pasiūlymus ūkiniai – finansiniai veiklai gerinti.
5. suteikti tokią informaciją kurią remiantis galima būtu numatyti perspektyvą ir daryti racionalius valdymo sprendimus susyjusius tiek su vidiniu įmonės gyvenimu tiek su išorine jos veikla.
Įmonės sukaupta informacija turi būti objektyviai įvertinta. Tinkamai ir objektyviai neįvertinus informacijos negalima priimti tikslių valdymo sprendimų. Finansinė analizė yra vienas iš objektyviausių būdų tinkamai įvertinti informaciją. Finansinė analizė yra apibendrinantis įmonės veiklos rezultatų vertinimas, kuris remiasi įmonės finsinių rezultatų duomenimis, taip pat kitais finansinės apskaitos rodikliais. Finasinė analizė padeda nustatyti įmonės veiklos finansinius aspektus, įvertinti esamą padėtį ir ateities perpektyvas.
Finansinės analizės metu yra apskaičiuojami įvairūs absoliutūs ir santykiniai rodikliai, kurių pagrindu yra sprendžiama apie įmonės pelningumą, likvidumą, mokumą, apyvartumą ir pan.
Nė viena finansinė analizė neapsieina be finansinių koeficientų arba santykinių rodiklių panaudojimo. Tai grindžiama tuo, kad koeficientai parodo santykį tarp tam tikrų dydžių, ko negali parodyti absoliutūs rodikliai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasĮmonių aprašymų kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Įmonių aprašymai
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8
Dydis59.27 KB
AutoriusZita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imones ekonomine analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą