Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Įmonių aprašymai>Darbo užmokestis: IĮ "Adatėlė"

Darbo užmokestis: IĮ "Adatėlė"

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Darbo apmokėjimo organizavimas ir tobulinimas. Darbo apmokėjimo organizavimas Lietuvoje. Darbo užmokesčio modeliai, formos bei sistemos. Darbo užmokesčio modeliai. Amerikietiškas darbo apmokėjimo modelis. Japoniškasis darbo apmokėjimo modelis. Vakarų Europos šalių darbo apmokėjimo modelis. Darbo užmokesčio formos ir sistemos. Vienetinė darbo užmokesčio forma. Vienetinės darbo apmokėjimo sistemos. Laikinė darbo apmokėjimo forma. Laikinės apmokėjimo už darbą formos atmainos. Darbo apmokėjimo organizavimas ir tobulinimas naudojantis užsienio šalių patirtimi. Darbo užmokesčio organizavimas IĮ "Adatėlė". Išvados. Priedai.

Ištrauka

Žmonės dirba skatinami įvairių motyvų: norėdami gauti pajamų, siekdami karjeros, pripažinimo, norėdami bendrauti su kitais žmonėmis ir t.t. Tačiau, norint suvokti ekonomikos pagrindus, pakanka nagrinėti tik vieną jų – siekimą gauti pajamų. Pajamos darbo rinkoje išreiškiamos darbo užmokesčiu. Gauti pajamų galima dvejopai: už darbą ir už asmeninio turto naudojimą.
Kitaip tariant, darbo pajamos – tai užmokestis darbo jėgai už atliktą darbą. Didesnę dalį pajamų žmonės gauna už darbą, ir kaina, mokama už darbo jėgos naudojimą, vadinama darbo užmokesčiu.
Darbo užmokestis – pinigine forma išreikštas pajamų šaltinis; jis vertinamas kaip nacionalinių pajamų dalis, kurią visuomenė moka savo nariams pagal jų sunaudoto darbo kiekį bei kokybę jų materialiniams kultūriniams poreikiams tenkinti; tai išmokos darbuotojams už jų darbo jėgos kaip gamybos veiksnio panaudojimą.
Darbo apmokėjimo organizavimas reikalauja vieningos ir stabilios darbo apmokėjimo sistemos. Daugelyje šalių tokios sitemos jau veikia. Valstybė nustato bendras darbuotojų apmokėjimo sąlygas, reikalauja diferencijuoti darbo užmokesti priklausomai nuo atlikto darbo kokybės, įstatymo tvarka tvirtina minimalią algą ir minimalų tarifinį atlygį.
Lietuvos Respublikos darbo kodeksas numato, kad darbuotojų užmokestis prikaluso nuo darbo kiekio ir kokybės bei įmonės veiklos rezultatų. Konkretūs valandiniai atlygiai, mėnesinės algos ar kitos arbo apmokėjimo sąlygos bei darbo normos pagal Lietuvos darbo kodeksą turi būti nustatomos kolektyvinėse ir darbo sutartyse. Taip pat įstatymo tvarka tvirtina minimalią algą ir minimalų tarifinį atlygį.
Analizuojant darbo apmokėjimo organizavimo pagrįstumą Lietuvoje, svarbu atsižvelgti į užsienio šalių patirtį. Padidėjus gyventojų pajamų diferenciacijai Lietuvoje, labai svarbu pasinaudoti apmokėjimo diferencijavimo patirtimi, sukaupta užsienio šalyse. Darbo diferenciavimas Lietuvoje, panašiai kaip išsivysčiusiose šalyse, turėtų būti daugiau siejamas su darbuotojų išdirbiu ir darbo našumo kilimu.
Tinkamas darbo užmokesčio organizavimas labia veikia gamybinės veiklos ekonominius rodiklius, todėl labai svarbu suformuoti tinkamą apmokėjimo už darbą sistemą įmonėje.

DABO STRUKTŪRA:
Darbo apimtis: puslapių
Darbą sudaro 2 skyriai
Darbe yra lentelės,
Literatūros sąrašas: 9 pavadinimai
DARBO TEMA: Apmokėjimo už darbą organizavimo tobulinimas X įmonėje.

DARBO TIKSLAS: Išsiaiškinti darbo apmokėjimo modelius, formas bei sitemas ir išsiaiškinti į ką privalu atsižvelgti renkantis tam tikrą darbo apmokėjimo modelį bei sitemą įmonėje.

DARBO UŽDAVINIAI:
1. Apibrėžti darbo užmokesčio sąvokas.
2. Išsiaiškiti apmokėjimo už darbą modelius, formas bei sitemas.
3. Išsiaiškinti IĮ "Adatėlė" įmonės apmokėjimo už darbą organizavimą ir apmokėjimo tobulinimą
4. Atliti statistinių duomenų analizę.
5. Pateikti išvadas ir pasiūlymus.

DARBO TYRIMO METODAI:
1. Literatūros analizė.
2. IĮ "Adatėlė" įmonės apmokėjimo už darbą organizavimo tobulinimas

DARBO OBJEKTAS: IĮ "Adatėlė" įmonės apmokėjimo už darbą organizavimas ir tobulininimas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasĮmonių aprašymų kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Įmonių aprašymai
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis25.85 KB
Autoriusroma
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo uzmokestis II Adatele [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą