Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Įmonių aprašymai>Darbo laiko planavimo problemos: UAB "Joniškio vandenys"

Darbo laiko planavimo problemos: UAB "Joniškio vandenys"

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647
Aprašymas

Įvadas. Darbo laikas. Darbo laiko planavimas. Vadovo darbo organizavimo esmė. Vadovo darbo vietos ir sąlygų organizavimas. Vadovo darbo normavimas. Racionalus vadovo darbo laiko planavimas. Darbo laiko planavimo principai. Tikslų nustatymas. Planavimas raštu. Darbo laiko apskaita. Darbo laiko apskaitos vedimas. Darbo laiko apskaitos žiniaraštis. Dienos planų naudojimas. Prioritetų nustatymas. Veiklos efektyvumo kreivės įvertinimas. Ramybės valandėlė. Uždaroji akcinė bendrovė "Joniškio vandenys". UAB "Joniškio vandenys" charakteristika. UAB "Joniškio vandenys" valdymo schema. UAB "Joniškio vandenys" darbuotojai. Darbo laiko planavimas UAB "Joniškio vandenys". UAB "Joniškio vandenys" teisiniai dokumentai. Išvados. Priedai (4).

Ištrauka

Ne kiekvienas galime pasigirti išskirtiniu grožiu, puikia sveikata, fizine jėga, ypatingais muzikiniais ar meniniais gabumais. Tačiau kai ko visi turime vienodai. Tai – laikas. Ne visi žmonės yra ilgaamžiai, kiti užgęsta ankstyvoje jaunystėje. Tačiau ne apie gyvenimo trukmę bus kalbama, o apie tai, kaip panaudojame laiką, kurio mums visiems atseikėta vienodai – 24 valandos per parą. Dažnai pastebima, jog žmonės, turintys panašių gabumų, gyvenime pasiekia skirtingų aukštumų tik todėl, kad vieni stengiasi maksimaliai išnaudoti šį svarbiausią gyvenimo išteklių, o kiti beatodairiškai jį švaisto.
Kalbėti pradedama nuo laiko, kuris anot anglų rašytojo Samuelio Ričardsono, - "audeklo, iš kurio pasiūtas gyvenimas". Juk jis pagrindų pagrindas, be kurio neįmanoma ne tik ko nors pasiekti, bet ir susivokti savyje bei suprasti kitus. Laikas labai svarbus mūsų gyvenime, taigi mes turime išmokti pagarbiai su juo elgtis. Kaip to mokė apaštalas Paulius savo garsiajame laiške efeziečiams: "...rūpestingai žiūrėkite, kaip jūs elgiatės: kad nebūtumėte tarytum neišmanėliai, bet kaip išmintingi, gerai naudojantys laiką, nes dienos yra pyktos..." (Ef 5,1 – 21,15). Reikia mokytis tausoti jas, ir laikas atsidėkos mums. Juk jis geras tam, kas su juo pagarbiai elgiasi, nes tai mūsų laikas, mūsų auklėtojas ir vadovas.
Šiuolaikinis gyvenimo tempas vis greitėja, o mes skundžiamės laiko stoka. Ką bedarytume, mums visuomet trūksta laiko. "Laikas – pinigai" – tai dažnai ir daugelio vartojama frazė. Kasdien mums darosi vis sunkiau planuoti savo laiką ar atrasti bent minutėlę laisvalaikiui. Taip yra todėl, kad mes patys net neatkreipiame dėmesio, kiek daug laiko sugaištame neteisingai jį planuodami. Dėl to mums lieka vis mažiau laiko poilsiui, laisvalaikiui, šeimai ar savęs tobulinimui. Taigi laiko planavimas – menas, bet kartu jis tampa būtinybe kiekvienam dirbančiam žmogui.
Darbo objektas – darbo laiko planavimo problemos UAB "Joniškio vandenys".
Darbo tikslas – išsiaiškinti darbo laiko planavimo problemas UAB "Joniškio vandenys".
Darbo metodika - mokslinė literatūra ir teisinių dokumentų analizė.
Darbo uždaviniai:
1. išsiaiškinti darbo laiko ir jo planavimo sampratą;
2. išanalizuoti darbo laiko planavimo principus;
3. aprašyti praktikos eigą.

Kiekvienam laikas yra subjektyvi sąvoka. Bet nereikėtų ignoruoti ir bendros nuomonės apie jį. Visi žinome, kad mums skirtas tik tam tikras laikas, nors ir stengiamės apie tai negalvoti. Gerai, kai, pasibaigus metams, galima pasakyti: šie metai praėjo ne veltui, jie priartino prie geidžiamo tikslo, per juos pavyko padaryti tai, kas buvo sumanytą.
Bet jeigu būtų paklaustas žmogus, kada konkrečiai jam pavyko vieną ar kitą dalyką padaryti, vargu ar iš karto būtų sulaukta tikslaus atsakymo. Juk nepasiruošus sunku prisiminti net vieno mėnesio įvykių seką. Užtad prisiminti, kas atsitiko per savaitę, jau lengviau.
Taigi savaitė turi 7 dienas, para – 24 valandas, vadinasi savaitė trunka 168 valandas. Iš jų 56 valandas pramiegame (žinoma, jei gerai miegame ir galime sau leisti prabangą kasdien miegoti 8 val.), tad aktyviam gyvenimui lieka 112 valandų. Kažkiek sugaištame laiko kelionei į darbą ir namus, kažkiek – ruošdamiesi į darbą, pietaudami, darydami būtinus darbus namuose, bendraudami su šeima. Tačiau ir labai tiksliai apskaičiavus darbe ir ne darbe praleistą laiką, paaiškės, kad kelios valandos kažkur pražuvo, ir niekaip nepavyks nustatyti, kaip jos praėjo. Taigi nors laikas - reliatyvi sąvoka, tos kažkur dingusios valandos ir yra laiko rezervas, todėl verta pagalvoti, kaip jas panaudoti kuo efektyviau (Abromavičius, 1998).
Aptarus laiko sąvoka, būtina išsiaiškinti ir darbo laiko sampratą. Juk didžiąją dalį savo laiko praleidžiame būtent darbe. Taigi norint išsiaiškinti darbo laiko sampratą reikia paanalizuoti ir su darbu susijusius teisinius dokumentus. Lietuvos Respublikos darbo kodeksas vienas iš pagrindinių teisinių dokumentų, kuriame reglamentuojami darbo santykiai. Šis Kodeksas reglamentuoja darbo santykius, susijusius su Kodekse ir kituose norminiuose teisės aktuose nustatytų darbo teisių ir pareigų įgyvendinimu ir gynyba. Kodeksas nustato ir atskirų darbo santykių sričių reglamentavimo ribas, taip pat pagal šio Kodekso nustatytas ribas kiti įstatymai ir Vyriausybės nutarimai (Darbo kodekso I skyriaus 1 straipsnis (toliau DK)).
Taigi kalbant apie darbo teisės įstatymus ir norminius aktus būtina susipažinti kokie yra darbo teisės šaltiniai. Darbo kodeksas išskiria tokius darbo teisės šaltinius:
1. Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys, šis Kodeksas, kiti įstatymai ir jiems neprieštaraujantys norminiai teisės aktai, kolektyvinių sutarčių normatyvinės nuostatos.
2. Vyriausybės nutarimai ir kiti norminiai teisės aktai darbo santykius gali reglamentuoti tik šio Kodekso ir kitų įstatymų nustatytais atvejais ir mastu (DK I skyriaus 3 straipsnis). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasĮmonių aprašymų diplominis darbas
KategorijaVadyba >  Įmonių aprašymai
TipasDiplominiai darbai
Apimtis45 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis125.66 KB
AutoriusArtiomas
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasN. Kudokienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasPanevėžio institutas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo laiko planavimo problemos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 45 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • N. Kudokienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą