Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Įmonių aprašymai>Strateginis planas: jaunimo organizacija "Jauna Lietuva"

Strateginis planas: jaunimo organizacija "Jauna Lietuva"

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Jaunimo organizacija "Jauna Lietuva" ir jos misija. Situacijos analizė. Vizija ir tikslai. Prioritetai. Veiksmų planas. Priedas (1).

Ištrauka

Kad organizacija galėtų funkcionuoti kiek įmanoma efektyviau, tikslingiau bei ekonomiškiau, visų pirma jai reikalingas strateginis planas. Svarbu suvokti, kad strateginis planavimas nėra organizacijos veiklos planavimas, jis yra visų organizacijos narių bendrų sprendimų bei pažiūrų visuma, kuri kiekvieną organizacijos atstovą priverčia prisiimti atsakomybę už organizacijos veiklą. Kaip teigė D. Eisenhower, "planas yra niekas, planavimas yra viskas". Planavimas leidžia suprasti kur mes einame, kodėl mes ten einame, su kuo ir kada ir kaip ten nueiti. Tai leidžia užtikrinti, kad organizacija egzistuotų tam, kad maksimaliai pasitarnautų tiems, dėl, kurių ji sukurta.
Šio strateginio plano tikslas – suformuluoti pagrindines problemas ir jas suskaidžius į mažesnius gabalėlius nustatyti kaip kiekvieną iš jų galima išspręsti.
Planas yra rengiamas įsivaizduojamai jaunimo nevyriausybinei organizacijai "Jauna Lietuva". Šios organizacijos veikla apima:
a) jaunimo organizacijų bendradarbiavimo plėtojimą, siekiant bendrų tikslų, keičiantis informacija;
b) jaunimo interesų atstovavimą santykiuose su valstybinėmis institucijomis ir kitomis organizacijomis Lietuvoje ir užsienyje;
c) jaunimo aktyvumo skatinimą, vykdant visuomenei ir valstybei naudingą veiklą ir formuojant pozityvų visuomenės požiūrį į jaunimo organizacijas.
Strateginio planavimo metodika:
1. Planavimo proceso plano sudarymas (pasiskirstėme pareigomis ir aptarėme potencialius literatūros šaltinius);
2. Situacijos analizė:
a) Duomenų rinkimas kokybiniu metodu (situacijos aprašytos literatūros šaltiniuose analizė).
b) Organizacijos vidinės ir išorinės aplinkos aprašymas (analizė atlikta naudojantis SSGG metodu, kuris leidžia nustatyti įmonės stiprias ir silpnas puses bei suderinti tai su aplinkos galimybėmis ir pavojais. Jis padeda geriau įsivaizduoti įmonės strateginę situaciją).
c) Problemų identifikavimas (naudojantis tiesioginiu metodu, kai problemos identifikuojamos po situacijos apžvalgos ir organizacijos SSGG analizės).
d) Problemų medžio sudarymas (problemų suskirstymas į priežastines ir pasekmės. Vaizdžiai tai pavaizduota prieduose pateiktame problemų medyje).
3. Vizijos ir misijos suformulavimas, strateginių prioritetų atranka:
a) Strateginius prioritetus suformulavome remiantis pagrindinėmis probleminėmis sritimis. Kiekviena probleminė sritis – strateginis prioritetas.
b) Bendru susitarimu buvo išskirti 4 strateginiai prioritetai.
4. Prioritetų tikslų, priemonių ir uždavinių formulavimas (diskusijos pagalba atrinkti pagrindiniai tikslai ir suformuluotos jų priemonės bei uždaviniai).
5. Veiksmų plano sudarymas:
a) Numačius konkrečius priemonių uždavinius buvo nesunku įvertinti kokių veiksmų teks imtis, kad šie uždaviniai būtų įgyvendinti, bei numatyti laukiami rezultatai, sėkmės indikatoriai.
b) Svarbu numatyti partnerius, atsakingus asmenis ir numatytą apibrėžtą laikotarpį skirtą įgyvendinimui.

Strateginio planavimo metodika analizuojama mokslinėje ir metodinėje medžiagoje gana plačiai ir įvairiais aspektais. Mūsų pasirinkti literatūros šaltiniai išdėstyti darbo pabaigoje. Kokybinei duomenų analizei daug medžiagos radome elektroninėse duomenų bazėse. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-09-18
DalykasĮmonių aprašymų kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Įmonių aprašymai
TipasKursiniai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12
Dydis57.19 KB
AutoriusRamune
Viso autoriaus darbų50 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Strateginis planas jaunimo organizacija Jauna Lietuva [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą