Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Įmonių aprašymai>Kontrolingo sistemos diegimas įmonėje "Ramybės uostas"

Kontrolingo sistemos diegimas įmonėje "Ramybės uostas"

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Kontrolingo sistemos diegimo būtinumo pagrindimas. Atsakomybės centrų formavimas. Kaštų apskaitos sistemos sukūrimas. Kaštų apskaitos klasifikavimas pagal atsakomybės centrus. Kaštų apskaitos metodų parinkimas ir pritaikymas. Kontrolinio sistemos kūrimas. Kontrolingo tarnybos sukūrimas. Struktūrinis įmonės pavaldumo atvaizdavimas. Finansinės – ūkinės veiklos įvertinimas ir valdymo sprendimų priėmimas. Realizuotos produkcijos kaštų ir pajamų biudžeto parengimas. Po apjungimo į atsakomybės centrus numatoma gaminti gaminių ir gauti pajamų. Numatomos gauti pajamos. Veiklos rezultatų kontrolės organizavimas. Išvados.

Ištrauka

Gyvename įdomiu , XXI amžiaus pradžios , rinkos ekonomikos sąlygų , laikotarpiu. Praėjo metalo karštligė , praėjo bankų krizės . Praėjo aukso dešimtmečio laikotarpis, kai neveikė jokios rinkos taisyklės , o pinigus darėsi tie kurie turėjo galimybes , turėjo užnugarį valdžios sluoksniuose , ir kurie nebijojo , nei tokiam bizniui palankių įstatymų , nei nusikalstamų struktūrų. Deja , kai kurių jau nelikę gyvųjų tarpe kurie per daug drąsiai ir praradę bet kokį atsargumo jausmą , bizniavo. Tačiau gyvenimas bėga , kaip srauni kalnų upė , todėl nenuostabu , kad bėgant laikui , keičiasi ir ekonominės rinkos sąlygos . Ir tos biznio sąlygos kurios galiojo prieš dešimtmetį , šiai dienai yra pasenusios ir atgyvenusios. Todėl daugumai įmonių tenka investuoti nemažas lėšas , į naujų , įmonės valdymo struktūrų kūrimą , tam kad būtų galima užtikrinti savo įmonės ateitį , prie vis didėjančios konkurencijos , esamomis rinkos sąlygomis.
Valdymas tai bet kurio įmonės viduje esamo ar vykdomo proceso pervedimas iš esamos būklės į norimą. Ir šis procesas yra labai glaudžiai susijęs su įmonės planavimu ir apskaita. Nes norint gerai valdyti , pirmiausia reikia gerai žinoti savo įmonės tikslus , ko yra siekiama , o po to , tiksliai žinoti kokia esama padėtis , ir kas yra pasiekta.
Tai kad valdymas neatsiejamai susijęs su planavimu ir apskaita , akivaizdžiai įrodo ir pastarųjų funkcijų esmė. Planavimo esmė tai siekimas padidinti įmonės darbo našumą ir efektyvumą , kuris pasireiškia visų įmonėje vykstančių procesų tikslingu orientavimu ir koordinavimu , rizikos įvertinimu , procesų atskyrimu , bei prisitaikymu prie esamų rinkos sąlygų. Planavimo veiksmingumas be abejonės priklauso nuo planų sudarymo , vykdymo , apskaitos ir kontrolės vieningumo , tarp įmonės planavime dalyvaujančių organų suderinamumo.
Kita , su valdymu glaudžiai susijusi funkcija yra apskaita. Valdymas tik tuomet bus sėkmingas , kai jis bus paremtas tiksliais duomenimis ir informacija. Akivaizdu kad vidinė apskaita , kuri negali tinkamai atspindėti išorės pasikeitimų , turi būti papildyta nauja informacija apie žmoniškuosius išteklius , produktų pelningumą , apie išteklių panaudojimo efektyvumą , apie technologinių procesų pasikeitimus , apie darbo organizavimo įmonėje efektyvumą ir t.t. Neteikdama informacijos apie tokius svarbius įmonės verslui dalykus , finansinė apskaita neužtikrina įmonėje , nei technologinės pažangos , nei darbuotojų kvalifikacijos kėlimo , nei gaminamos produkcijos bei įmonės veiklos kokybės įvertinimo. Akivaizdu kad papildę įmonės apskaitą , aukščiau paminėta informacija , mes galėtume tiksliau nustatyti įmonės valdymo modelius. Todėl esame priversti kiekvienoje įmonėje įdiegti naujesnius ir pažangesnius valdymo metodus , kurie aiškiai padėtų apibrėžti visas įmonės esamas ekonomines problemas, ir leistų laiku gauti valdymo sprendimams reikalingą papildomą informaciją.
Vienas iš naujausių ir pažangiausių valdymo metodų yra kontrolingas , kuris ir padėtų užpildyti , planavimo ir apskaitos neįvertinamas zonas . Būtent kontrolingas užtikrintų valdymo sprendimams reikalingos informacijos surinkimą, faktinių įmonės veiklos rodiklių nukrypimų nuo planuotųjų dydžių kontrolę , ir kas svarbiausia , tai valdymo sprendimams priimti reikalingų rekomendacijų parengimą.
Dar viena blogybė egzistuojanti šiuolaikinėse įmonėse , tai kad dalis įmonių naudojasi pasenusiais planavimo ir apskaitos , analizės metodais. Lietuvai įstojus į Europos sąjungą , konkuruojančių įmonių ir pradedančių Lietuvoje verslą vis daugiau. Europietiškos įmonės daugumoje atvejų jau naudoja šiuolaikiškas valdymo priemones ir visą produkcija gaminama jau su minimizuotomis išlaidomis . Todėl norint pagaminti prekę Lietuvoje panašios kokybės ir kainos , ir norint nepralaimėti konkurencinės kovos su europietiškomis įmonėmis , vėlgi tenka pasikliauti kontrolingo įdiegimo įmonėja svarba.

Kontrolingo įdiegimo įmonėje būtinumą , nusako dar keletas priežasčių . Tai įmonės viduje esama trintis arba nesuderinamumas tarp atskirų padalinių. Atskiruose padaliniuose dirba žmonės matydami tik vietines problemas ir jų požiūris į problemos išsprendimą yra siaurokas. Vieni darbuotojai kuria planus , ir be abejo , neturint pilnos informacijos , planavimas nevisada bus tikslus. Tas pat yra su apskaitos darbuotojais ir su darbuotojais vykdančiais analizę. Visų šių darbuotojų informacijos koordinavimą puikiai atliktų drabuotojas vykdantis kontrolingą. Lygiai ta pati prolema yra su skirtingais padalinių tiklslais. Kiekvienas sprendžia savas problemas , bando įvykdyti savus tikslus , o dažniausiai jie būna visai nesuderinami su kitų skyrių tikslais . Taigi , neišvengiama trintis kuri įmonei jokios naudos neduoda , o tik atneša netiesioginius nuostolius. Viena iš pagrindinių priežasčių kontrolingo įdiegimo būtinumui, tai pagrindinių efektyvumo rodiklių , tokių kaip pelno ,apyvartos ir kapitalo rentabilumo , likvidumo pablogėjimas. Šie rodikliai labia svarbūs įmonės savininkams , todėl galima sakyti , kad ši problema ir yra viena iš opesnių. Ir norint šią problemą išsisspręsti , vėlgi galime tik išsisprendę kontrolingo uždavinius. O pagrindinis kontrolingo uždavinys tai , sprendimų priėmimas ar dalyvavimas juos priimant , parenkant sistemą , metodiką , ir organizavimo būdą.
Taigi visas problemas galima išspręsti , bet tai reikia atlikti palaipsniui , turint tam tikrą darbo metodiką , ir galutinį tikslą . ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-03
DalykasĮmonių aprašymų kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Įmonių aprašymai
TipasKursiniai darbai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai1
Dydis38.12 KB
AutoriusMilda
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kontrolingo sistemos diegimas imoneje Ramybes uostas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 12 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą