Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Įmonių aprašymai>Įmonės analizė: techninių šepečių gamyba ir medienos gaminiai UAB "Regplasta"

Įmonės analizė: techninių šepečių gamyba ir medienos gaminiai UAB "Regplasta"

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Abstract. Įvadas. Įmonės charakteristika: įmonės veikla, pagrindiniai tikslai. Įmonės išorinės ir vidinės aplinkos įvertinimas. Išorinės UAB "Regplasta" aplinkos analizė. Vidinės UAB "Regplasta" aplinkos analizė. Įmonės SWOT analizė. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Verslas – tai veikla, kuria užsidirbama pragyvenimui gaminant tam tikras prekes ar teikiant paslaugas, reikalingas kitiems visuomenės nariams. Verslas kuria naudą, o nauda – tai gebėjimas arba galimybė tenkinti tam tikrus poreikius. Įmonė – tai ekonominė, savarankiška, gaminanti rinkai organizacija. Įmonė yra ekonominė ir savarankiška organizacija, nes skaičiuoja savo išlaidas ir pajamas bei šios įmonės siekiai, išlikti nepriklausoma ir gauti kuo daugiau pelno. Lietuvoje įmonės grupuojamos pagal veiklos sritis, taikomas technologijas ir kt. Verslo sėkmė priklauso nuo verslo idėjos, informacijos, žmogiškųjų ir finansinių išteklių, verslininko sugebėjimų ir kitų veiksnių.
Lietuva, kurioje gyvena apytikriai 3,5 mln. gyventojų, 1990 m. atgavusi Nepriklausomybę, patyrė daug struktūrinių pakitimų, visoje šalyje prasidėjo sparti socialinė - ekonominė ir politinė transformacija, palietusi daugelį ūkio vienetų. Šiuo metu ūkinės - ekonominės veiklos struktūra Lietuvoje daugeliu požiūriu panaši į kaimyninių šalių struktūras, tačiau turi ir kai kurių savitumų. Kaip ir daugelyje Europos Sąjungos valstybių senbuvių bei naujai priimtose šalyse, kuriant bendrąją pridėtinę vertę, dominuoja paslaugų sektorius. Palyginti su kitomis dviem Baltijos šalimis, Lietuvos pramonės sektoriui tenka didesnė bendrosios pridėtinės vertės dalis. Pastebimas ir kitas skirtumas, palyginti su ES valstybėmis (narėmis – senbuvėmis), - didelę reikšmę tebeturi maža pridėtine verte pasižymintys sektoriai ir darbui imlios technologijos.
2006 m. Lietuvoje veikiančių ūkio subjektų kiekis siekia 73344, iš jų – dirbančių pramonės sektoriuje - 96165 įmonių. Viena iš pramonės srityje Kaune veikiančių įmonių – uždaroji akcinė bendrovė "Regplasta", įregistruota 2002 m. kovo mėn. 13 d. (1991 m. balandžio 4 d. įsteigta Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Kauno įmonė reorganizuota į UAB "Regplasta").
Bendrovė specializuojasi techninių šepečių ir gaminių iš medienos gamyboje. Išskirtinis šios bendrovės bruožas – daugelis darbuotojų – turintys regėjimo negalią.
Pagrindiniai UAB "Regplasta" teikiami rinkai produktai – įvairių rūšių plastmasės ir medienos buitiniai ir techniniai šepečiai, šluotos, baldų furnitūra, segtukai, spąstai, teptukai. Dauguma bendrovėje gaminamos produkcijos yra rankinio darbo. Didėjant Lietuvos gyventojų perkamai galiai, auga poreikis buityje naudojamų gaminių ir gyventojai labiau perka lietuvišką patvaresnę, nors ir brangesnę prekę. Gaminant šiuos rankinio darbo gaminius įmonės darbininkai turi didelę patirtį, o regėjimo negalią turintiems asmenims sukuriamos darbo vietos.
Temos aktualumas ir problematika. Lietuvoje, atgavusioje nepriklausomybę, perėjus į rinkos ekonomiką, vyko ekonomikos, politinės, socialinės, kultūrinės permainos, o ūkio subjektai susidūrė su daugybe kliūčių besikeičiančioje rinkoje. Pastaruoju laiku, Lietuvai integruojantis į tarptautines bendrijas ir organizacijas, įmonės vėl priverstos taikytis prie nuolatinių pasikeitimų, didėjančios konkurencijos. Lietuvos ūkis pamažu prisitaiko prie konkurencinės ekonominės aplinkos, kurią atnešė narystė Europos Sąjungoje ir didėjanti internacionalizacija: vis daugiau pramonės produkcijos parduodama ir daugiau nei pusė šios produkcijos eksportuojama. Lietuvai ir jos ūkio subjektams integruojantis į Vakarų pasaulio socialinę, ekonominę, kultūrinę bei politinę sistemas, tenka iš esmės transformuoti visas veiklos sritis. Nuolat kintančioje aplinkoje bei nuožmioje konkurencinėje kovoje įmonės sugeba aktyviau veikti tik jeigu jos moka užsibrėžti perspektyvius tikslus, parengti veiksmų ir priemonių programas numatytiems tikslams pasiekti, valdyti strateginius pokyčius. Dėl šių priežasčių įmonių veiklos, dabarties privalumų bei trūkumų ir ateities galimybių bei pavojų analizė įmonėse yra reikalinga ir būtina, ūkio subjektams siekiant sėkmingai gyvuoti, konkuruoti, tobulėti, įsisavinti naujas technologijas, diegti inovacijas ir kt. Tai pirmas žingsnis kuriant įmonės plėtros planą. Būtent analizė padeda atsirasti tikroviškesnėms vizijoms bei konkretesniems tikslams, kuriais pradedamas strateginis planas.
Šio darbo objektas – UAB "Regplasta" veiklos analizė.
Šio darbo tikslas – atskleisti UAB "Regplasta" pagrindinius finansinius duomenis bei veiklos rezultatus.
Šio darbo uždaviniai – pirma, išanalizuoti ir įvertinti UAB "Regplasta" verslo aplinką ir jos galimybes, silpnąsias, stipriąsias veiklos sritis; antra, aptarti įmonės privalumus bei trūkumus ir ateities galimybes bei pavojus; trečia, atsižvelgiant į analizės duomenis, atskleisti UAB "Regplasta" perspektyvas.
Analizė atlikta naudojantis sisteminės analizės, loginės analizės, SWOT analizės ir teorinio apibendrinimo mokslinio tyrimo metodais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasĮmonių aprašymų kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Įmonių aprašymai
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis54.42 KB
AutoriusNeringa
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasJ. Šakalytė
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imones analize techniniu sepeciu gamyba ir medienos gaminiai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 27 puslapiai 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • J. Šakalytė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą