Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Įmonių aprašymai>Planuojamos gaminti produkcijos pelningumo prognozė: UAB "Apranga"

Planuojamos gaminti produkcijos pelningumo prognozė: UAB "Apranga"

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344
Aprašymas

Skaičiavimai, pateikti lentelėse. 1 lentelė. Atskirų gaminių gamybos mastas per metus. 2 lentelė. Reikalingų įrengimų ir darbo vietų skaičius. 3 lentelė. Reikalingų darbininkų skaičius. 4 lentelė. Tiesiogiai priskiriamas darbininkų atlyginimas, tenkantis atitinkamai vienam gaminiui ir visiems gaminiams. 5 lentelė. Tiesiogiai priskiriamas socialinis draudimas gaminiui ir visai programai. 6 lentelė. Pagalbinių darbininkų ir administracijos darbo užmokestis bei įmokos socialiniam draudimui. 7 lentelė. Tiesioginės išlaidos medžiagoms atitinkamai vienam gaminiui. 8 lentelė. Medžiagų poreikis ir išlaidos metinei gamybos programai vykdyti. 9 lentelė. Tiesioginės gamybos išlaidos vienam gaminiui ir visai programai. 10. lentelė. Einamosios (ciklinės) maksimalios ir draustinės medžiagų atsargos natūrine išraiška ir Lt. Numatomų pirkti medžiagų kiekis ir vertė litais per metus. 11 lentelė. Reikalingas pastatų plotas kvadratiniais metrais gamybinėms, buitinėms bei administracinėms reikmėms, sandėliui ir šių pastatų vertė. 12 lentelė. Reikalingas elektros energijos kiekis varikliams varyti ir jos vertė. 13 lentelė. Patalpų apšvietimas ir elektros energijos poreikio vertė. 14 lentelė. Gamybinės paskirties įrengimų, pastatų ir kito ilgalaikio turto metinės nusidėvėjimo sąnaudos. 15 lentelė. Netiesioginės gamybos išlaidos. 16 lentelė. Vienam gaminiui priskiriama netiesioginių gamybos išlaidų suma ir vieno gaminio pagaminimo savikaina. 17 lentelė. Veiklos sąnaudos. 18 lentelė. Gaminio pilnoji savikaina. 19 lentelė. Vieno gaminio kaina, jei parduodamų gaminių kainoje savikaina sudarys: švarko ir kostiumėlio – 55 %, palaidinės kaina – 65 Lt. Pagamintos ir parduotos produkcijos per metus vertė litais. 20 lentelė. Įmonės bendrojo pelno ir grynojo pelno suma per metus litais bei pelno mokestis litais ir pardavimų pelningumas.

Ištrauka

Ekonomika funkcionuoja ją valdant bei derinant gamybos ir pasiskirstymo veiklą taip, kad gamybinės galimybės būtų racionaliai naudojamos, o pagamintos prekės paskirstomos visuomenės nariams pagal jų norus arba poreikius. Pasaulio ekonominis gyvenimas tampa vis sudėtingesnis, nes tobulėjant technologijoms ir didėjant tiek įmonių, tiek šalių specializacijai atsiranda naujų produktų. To pasekmė – didėjanti konkurencija.
Įmonė – tai užsiimanti ūkine veikla organizacija, kuri vykdo vieną ar kelias jai būdingas funkcijas, gamindama ir paskirstydama įvairias prekes, o taip pat teikdama paslaugas. Ji yra savo vardą turintis atskiras ūkio vienetas.
Pelnas – vienas iš pagrindinių įmonės tikslų. Geras vadovas privalo atsižvelgti į susidariusią padėtį ir veikti prognuozuodamas įvykius – numatyti, kas bus ateityje, ir jiems rengtis, o ne veikti reaguojant į jau įvykusius įvykius. Vienos įmonės bankrutuoja, kitos klesti ir atneša didžiulius pelnus. Todėl būtina numatyti kiekvienos įmonės produkcijos pelningumą, įvertinti išlaidas bei veiksnius, kurie nulemia įmonės veiklą.
Ištirti būsimą įmonės veiklą padeda planuojamų rodiklių analizė. Analizę turėtų atlikti kiekvienas verslininkas tam, kad apskaičiuoti būsimos veiklos planinius ekonominius rodiklius, kad įvertinti ir prognozuoti įmonės veiklos rezultatus, o taip pat siekti sumažinti riziką ir išvengti neigiamų pasekmių.
Kursinis darbas susideda iš trijų pagrindinių dalių. Pirmoji, tai įvadinė dalis, kuri atskleidžia temos aktualumą ir nurodo šio darbo tikslą bei uždavinius. Antroji – tiriamoji dalis, kurioje lentelėse pateikti gamybinės veiklos rodiklių skaičiavimai ir jų paaiškinimai. Trečioji – išvados bei pasiūlymai, kurie rodo skaičiavimų įvertinimus. Šis darbas padės sužinoti ar įmonės veikla bus pelninga, ar geros gaminių kainos ir ką reikėtų dar tobulinti, ką keisti.
Darbo tikslas: prognozuoti būsimos UAB "Apranga" planinius ekonominius rodiklius ir nustatyti planuojamą įmonės pelningumą. Įtvirtinti verslo ekonomikos žinias bei įgyti praktikos skaičiuojant rodiklius ir analizuojant juos.
Darbo uždaviniai:
1. Apskaičiuoti UAB "Apranga" būsimos veiklos planinius ekonominius rodiklius;
2. Nustatyti ar įmonės veikla bus pelninga;
3. Įvertinti ir prognozuoti įmonės veiklos rezultatus;
4. Pateikti pasiūlymus, kurie sumažintų riziką ir būtų galima išvengti neigiamų pasekmių.
Darbo metodai: mokslinės ir teorinės literatūros šaltinių analizė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasĮmonių aprašymų kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Įmonių aprašymai
TipasKursiniai darbai
Apimtis38 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis115.26 KB
Autoriusjuuratee
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Planuojamos gaminti produkcijos pelningumo prognoze [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą