Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Įmonių aprašymai>Verslo rizikos teoriniai pagrindai. Rizikos analizė įmonėje AB "Kauno grūdai"

Verslo rizikos teoriniai pagrindai. Rizikos analizė įmonėje AB "Kauno grūdai"

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Įvadas. Rizikos samprata, veiksniai, rizikos formos ir rizikos valdymas. Rizikos esmė ir struktūra. Rizikos veiksniai. Rizikos formos. Verslo rizikos valdymas ir jo organizacinė struktūra. Rizikos mažinimo būdai ir metodai. Rizikos mažinimo būdai. Rizikos mažinimo metodai. Rizikos analizė: AB "Kauno grūdai". Rizikos mažinimo būdai: AB "Kauno grūdai". Išvados.

Ištrauka

Žemės ūkio verslai pasižymi didesne rizika lyginant su kitomis verslo rūšimis, kadangi žemės ūkio produkcijos gamyba pasižymi ne tik gamtinių ir klimatinių sąlygų įtaka, bet ir verslo lankstumo stygiumi. Be to, žemės ūkio verslo subjektai turi santykinai mažą rinkos galią ir jų veikla, lyginant su ne žemės ūkio verslus plėtojančiais subjektais, labiau įtakojama išorinių veiksnių. Vystantis ekonomikai, technologijoms, vis labiau aktualėjant ekologijos problemoms verslo sėkmė priklauso nuo priimtų sprendimų teisingumo. Sprendimų priėmimas dažniausiai yra susijęs su atitinkamo dydžio rizika. Tam, kad priimami valdymo sprendimai būtų pagrįsti ir efektyvūs, žemės ūkio subjektams svarbu įvertinti riziką, jos grėsmes ir galimas pasekmes, kartu pasirinkti labiausiai priimtiną veiklos variantą, kuris atitiktų siekiamą veiklos pelną ir pasiryžimą rizikuoti.
Žemės ūkio verslo rizikos valdymo klausimas aktualus tiek valstybės, tiek atskiro ūkio subjekto atžvilgiu. Verslo subjekto atžvilgiu, rizikos valdymas tiesiogiai susijęs su apsisprendimu, kiek ir kaip rizikuoti. Rizikos valdymo procesas paprastai yra skirtas rizikos ir pelningumo optimizavimui pagal atskiro žemės ūkio subjekto prisiimtą rizikos lygį. Efektyvi rizikos analizė sudaro galimybes pasiruošti numatomiems nepalankiems įvykiams ir minimizuoti tikėtinus nuostolius pasirenkant tam tikrus rizikos mažinimo būdus.
Rizikos valdyme neegzistuoja universalios, kiekvienai situacijai tinkančios schemos – tam tikro žemės ūkio verslo rizikos mažinimo būdo pasirinkimas priklauso nuo situacijos ir žinoma, nuo asmens, priimančio sprendimus.
Darbo tikslas – išnagrinėjus verslo rizikos teorinius pagrindus atlikti rizikos analizę įmonėje
Uždaviniai:
Išanalizuoti verslo rizikos valdymo teorinius aspektus;
Nustatyti labiausiai žemės ūkio verslą įtakojančius rizikos veiksnius bei dažniausiai įmonėje naudojamus verslo rizikos mažinimo būdus;
Darbo objektas – AB"Kauno grūdai"
Darbo dalykas – verslo rizika
Tyrimo metodai. Rašant darbą naudoti mokslinės literatūros analizės, palyginimo, grafinio vaizdavimo, loginio mąstymo ir kiti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasĮmonių aprašymų kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Įmonių aprašymai
TipasKursiniai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai21 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis49.58 KB
AutoriusDijana
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word  Rizikos analize imoneje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą