Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Įmonių aprašymai>Įmonės valdymo struktūra ir administracijos darbo pasidalijimas: UAB "Kretingos šeimos medicinos centras"

Įmonės valdymo struktūra ir administracijos darbo pasidalijimas: UAB "Kretingos šeimos medicinos centras"

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Darbas pavadinimu "Įmonės UAB "Kretingos šeimos medicinos centras" valdymo struktūra ir administracijos darbo pasidalijimas". Įvadas. Uždarosios akcinės bendrovės (UAB) "Kretingos šeimos medicinos centro" veiklos tyrimo objekto ir informacijos šaltinių apžvalga. Literatūros teorinė analizė. Organizacijos struktūros samprata ir valdymo lygiai. Organizacijų valdymo struktūros (OVS). OVS struktūriniai dydžiai ir jų įvairovė. Darbo pasidalijimas. Vertikalusis ir horizontalusis darbo paskirstymas. Valdymo centralizacija ir decentralizacija. UAB "Kretingos šeimos medicinos centras" valdymo struktūros ir administracijos darbo pasidalijimo analizė. Organizacijos valdymo struktūros analizė. Organizacijos valdymo principų analizė. Įmonės vertikalusis ir horizontalusis darbo paskirstymas. Įmonės centralizacija ir decentralizacija. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Organizacija suvokiama kaip objektas, susidedantis iš tarpusavyje susijusių elementų komplekso ir užtikrinantis to objekto ypatiną vienovę su aplinka. Todėl daugeliu atveju organizacija suprantama kaip objektas, turintis vidinę sutvarkytą struktūrą, palaikomą daugialypiais fiziniais, technologiniais, ekonominiais, teisiniais ryšiais ir žmonių santykiais.
Organizacijų valdymas iš esmės yra arba turi būti orientuotas ne į gamybą, prekes ar paslaugas, bet į vartotojus, į rinką ar jos dalį. Todėl itin daug dėmesio skiriama profesiniam, psichologiniam savo darbuotojų parengimui. Komerciniame darbe dažnai svarbiau suprasti kliento, nei atsisveikinti su ne visai patikimu, negalinčiu tinkamai aptarnauti klientus darbuotoju. Organizacijos personalas yra brangiausia išteklių rūšis ir dalis. Nuo jos priklauso, kaip efektyviai bus panaudoti kiti ištekliai. Tam turi pasitarnauti savalaikiai ie efektyvūs vadovų sprendimai strateginiams tikslams įgyvendinti. O kad organizacija sėkmingai galėtų siekti savo tikslų, ji pati turi atlikti konkrečios sistemos reikalavimus, turėti savo valdymo sistemą, sandarą, elementus, valdančius ir valdymo objektus.
Organizacijos valdymo struktūra yra suvokima kaip reguliuojanti jos padalinių ir darbuotojų veiklą visuma. Organizacija, tvarkydama ir planuodama savo veiklą, gali įvairiai kurti savo struktūrą.
Tyrimo objektas – UAB "Kretingos šeimos medicinos centras"
Darbo tikslas – išanalizuoti UAB "Kretingos šeimos medicinos centro" valdymo struktūrą ir administracijos darbo pasidalijimą, remiantis vertikaliuoju ir horizontaliuoju aspektu.
Uždaviniai:
• Įvertinti įmonės (įstaigos) OVS formą;
• Išanalizuoti įmonės administracijos darbo pasidalijimą vertikaliuoju OVS aspektu (pagal hierarchiniį pakopų skaičių);
• Išanalizuoti įmonės administracijos darbo pasidalijimą horizontaliuoju OVS aspektu (pagal darbo formalizuotumą, specializuotumą, standartizuotumą).
Darbo atlikimo metodai:
• Mokslinės literatūros analizė;
• UAB "Kretingos šeimos medicinos centras" personalo duomenų analizė
• Pokalbių su įmonės darbuotojais analizė;
• Aprašomasis.


Tyrimo objekto apžvalga
UAB "Kretingos šeimos medicinos centras" yra įsikūręs 2000 m. spalio mėn. Tai pirminės sveikatos priežiūros paslaugų centras. Nuo to laiko kai įmonė įsikūrė ji sėkmingai dirba, nuolat plečiasi, sukurdama naujas darbo vietas. Šis centras turi du filialus Kretingoje. Vienas yra įsikūręs savanorių g. 15, o kitas vilniaus g. 53.
Bendrovė užsiima šia ūkine-komercine veikla:
bendrosios praktikos gydytojų veikla;
gydytojų konsultantų veikla;
kita gydytojų veikla (fizioterapija ir kt.);
bendroji terapinė (stomatologo) veikla;
specializuota (chirurginė) stomatologo veikla;
ortodontinė-ortopedinė stomatologo veikla;
viduriniojo medicinos personalo paslaugos teikimas ligoniams ne ligoninėse;
kraujo perpylimo įstaigų ir kraujo bankų veikla;
medicinos laboratorijų veikla;
medicinos ortopedinių prekių mažmeninė prekyba;
kosmetikos ir tualeto reikmenų mažmeninė prekyba.
Šis medicinos centras išsiskiria ne tik puikiu visų darbuotojų darbu, bet ir puikiais profesiniais sugebėjimais, pacientų supratimu, kurį pavyko pasiekti per 6 metus darbo. Šiame centre yra gydomi įvairūs susirgimai, skiepijama, daromos vaistų injekcijos, atliekami įvairūs tyrimai.
Bendrovei vadovauja direktorė Eugenija Juknevičienė. Ji vadovauja visam personalui, sprnedžia su įmone susijusius įvairius klausimus. Tai pat bendrovėje dirba buhalterė, kuri daro finansines ataskaitas, moka darbuotojams atlyginimus ir pan. Su medicinos centro pacientais dirba administratoriai. Iš viso įmonėje dirba 14 žmonių. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasĮmonių aprašymų kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Įmonių aprašymai
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai11
Dydis30.47 KB
AutoriusRenata
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasA. Vaitėkus
Švietimo institucijaKlaipėdos verslo aukštoji mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imones valdymo struktura ir administracijos darbo pasidalijimas UAB Kretingos seimos medicinos centras [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 19 puslapių 
  • Klaipėdos verslo aukštoji mokykla / 2 Klasė/kursas
  • A. Vaitėkus
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą