Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Įmonių aprašymai>Įmonės veiklos analizė ir perspektyvos: autobusų nuomos UAB "Lietra"

Įmonės veiklos analizė ir perspektyvos: autobusų nuomos UAB "Lietra"

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960
Aprašymas

Įvadas. Analitinė dalis. UAB "Lietra" veiklos analizė. Įmonės veiklos apžvalga. Autobusų parko analizė. Įmonės klientai. Konkurencinė aplinka. Techninės priežiūros ir remonto bazės analizė. UAB "Lietra" finansinė analizė. Bendroji apžvalga. Horizontalioji trijų pastarųjų metų balanso ir pelno-nuostolio analizė. Pagrindiniai finansiniai rodikliai. Sezoniškumo analizė. Organizacinė struktūra. Bedrovės teisės. Bendrovės valdymas. Įmonės darbuotojų analizė. Marketingas. Projektinė dalis. Įmonės perspektyvos ir veiklos gerinimo kryptys. Autobusų parko atnaujinimas. Autobusų parko atnaujinimo galimybės. Dviaukščio autobuso įsigijimas. Mikro autobuso įsigijimas. Parko atnaujinimo efektas. Reziumė. UAB "Lietra" turizmo padalinio įkūrimas. Turizmo apžvalga. Produkto pristatymas. Kelionės aprašymas. Kelionės kainos nustatymas. Klientų skatinimas. Reziumė. Serviso įkūrimas. Projekto esmė ir galimybės. Produkto pristatymas. Produkto pateikimo vieta. Projekto įgyvendinimo eiga. Reklama ir skatinimas. Reziumė. Išvados ir pasiūlymai. Priedai (1).

Ištrauka

Transportas – ūkio šaka, apimanti krovinių ir keleivių gabenimą įvairiomis transporto priemonėmis. Transportas yra svarbi kiekvienos valstybės ekonomikos dalis, kuri ne tik sujungia pačius atokiausius Lietuvos bei pasaulio kampelius, bet ir suteikia galimybę efektyviai vystyti verslo santykius bei susipažinti su visu pasauliu. Transportas yra skirtas tiek krovinių gabenimui, tiek ir keleivių vežimui.
Praėjus tam tikram laikui po nepriklausomybės atkūrimo, Lietuvos piliečiams atsirado galimybė be didesnių papildomų suvaržymų, keliauti po visą Vakarų Europą. Tai savo ruožtu lėmė palankių sąlygų ir naujų galimybių keleivių vežimo verslo šakoje atsiradimą. Tam, kad tvarkyti darbo reikalus ar važiuoti su šeima ar draugais poilsiauti užsienin visai nebūtina turėti savo automobilį, nes kur kas ekonomiškai palankesnes ir patogesnes transporto paslaugas siūlo visos transporto rūšys: oro, kelių, geležinkelių ir vandens transportas. Kiekvienas iš minėtų keleivių vežimų būdų turi savų privalumų bei trūkumų. Šiame darbe nagrinėjama kelių transporto šaka, pranašesnė prieš kitas transporto šakas savo lankstumu bei pigumu. Dėl šių privalumų kelių transportą renkasi dauguma keleivių. Tai rodo ir atlikti tyrimai: 2001 metų duomenimis iš Lietuvos 84% keliautojų išvyko kelių transportu. Tiek stambios tiek smulkios keleivių pervežimo įmonės vaidina gana svarbų vaidmenį Lietuvos ekonominiame bei politiniame gyvenime. Eurointegraciniai procesai žada kelių transporto pagyvėjimą , o įstojimas į Europos Sąjungą gali atverti daug platesnes galimybes, tiek krovinių, tiek keleivių gabenime.

Darbo tema aktuali tuo, kad leidžia įsigilinti į smulkių ir vidutinių transporto įmonių verslo sąlygų aplinką ir perspektyvas, nes gan svarų indėlį į bendrą keleivių gabenimų apyvartą, įdeda būtent nedidelės įmonės, ir tai galima laikyti išskirtiniu šios šakos bruožu. UAB "LIETRA" nėra didelė įmonė, tačiau valstybinės kelių transporto inspekcijos 2001 metų duomenimis, pagal panaudotų kelionės lapų skaičių, galiojančių išvykimui į užsienį, Kauno regione buvo 1-me penketuke.

Darbo tikslas yra atlikti UAB "LIETRA" įmonės veiklos analizę, ištirti vidinę ir išorinę aplinkas, pateikti, išnagrinėti finansinius duomenis. Tai pat numatyti įmonės veiklos perspektyvas, rezultatų gerinimo būdus, galimų naujų veiklos sričių atradimą. Analizei naudojami pastarųjų trijų metų duomenys, ir pateikiami preliminarūs, perspektyviniai rezultatai. Pagrindinė įmonės veikla yra autobusų nuoma. Darbe išnagrinėtos šios įmonės esamos ir galimos verslo galimybės. Įmonės plėtros tikslas yra sėkmingiau patenkinti klientų poreikius, didinti įmonės patrauklumą klientams ir taip išplėsti užimamą įmonės rinkos dalį ir tuo pačiu gauti didesnį pelną.


Darbą sudaro dvi esminės dalys: analitinė ir projektinė. Pirmojoje pateikiamas firmos teikiamų paslaugų aprašymas, konkurentų privalumai ir trūkumai, pagrindiniai klientai, finansinės ir ūkinės veiklos rodikliai, valdymo struktūra bei marketingo priemonės. Visai turimai informacijai išsamiai iliustruoti, naudojama lentelės bei grafikai. Antrojoje dalyje analizuojamos įmonės veiklos gerinimo galimybės bei perspektyvos. Svarstoma galimybė atnaujinti įmonės autobusų parką, o taip pat užsiimti papildoma veikla: turizmo padalinio sukūrimas ir autobusų techninės priežiūros bei remonto dirbtuvių įkūrimas.
Remiantis darbe suformuluotomis prielaidomis, galime daryti išvadą, kad siūlomas projektas yra komerciškai ir finansiškai įgyvendinamas bei būtų naudingas įmonei. Tai sustiprintų bendrovės galimybes konkurencinėje kovoje, padėtų išplėsti klientų ratą ir taip padidintų autobusų nuoma besiverčiančios įmonės gaunamą pelną.


UAB "LIETRA" įkurta 1997 metų sausio mėnesio 9 dieną. Įregistruota Raudondvario pl. 164, Kaune. Remonto bazė, sandėlys, administracinės patalpos randasi Erdvilo 6, Kaune. UAB "Lietra" įkūrė ir jos lygiaverčiais akcininkais yra trys žmonės: Vytautas Tamošaitis – šiuo metu UAB "LIETRA" direktorius, Pranas Gelžinis – šiuo metu atsakingas už nuomojamų autobusų techninę būklę, Antanas Grigonis – šiuo metu UAB "LIETRA" veikloje nedalyvauja. Šie žmonės su autobusų nuomos verslu buvo susiję ir seniau. Vienas iš jų turėjo tris nuomojamus autobusus, antrasis – vieną nuomojamą autobusą, trečiasis – ilgametis Kauno autobusų parko darbuotojas.
Įmonė trumpalaikių ir ilgalaikių sutarčių pagrindu nuomoja turistinius autobusus įvairioms įmonėms ir privatiems asmenims.
Per penkis veiklos metus, bendrovės įstatinis kapitalas nekito ir išliko stabilus 198 000Lt. Vienos akcijos nominali vertė 100 litų. Iš viso yra 1980 akcijų. Jas tarpusavyje pasidaliją trys akcininkai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasĮmonių aprašymų diplominis darbas
KategorijaVadyba >  Įmonių aprašymai
TipasDiplominiai darbai
Apimtis56 puslapiai 
Literatūros šaltiniai13
Dydis184.15 KB
Autoriusneaklas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2002 m
Klasė/kursas5
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imones veiklos analize ir perspektyvos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą