Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Įmonių aprašymai>Įmonės darbuotojų darbo apmokėjimo organizavimas: siuvimo įmonė UAB "Kompata"

Įmonės darbuotojų darbo apmokėjimo organizavimas: siuvimo įmonė UAB "Kompata"

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Darbo apmokėjimo teoriniai pagrindai. Apmokėjimo už darbą organizavimo principai. Darbo užmokesčio lygiai. Nominalusis darbo užmokestis ir jo pokyčiai. Realusis darbo užmokestis ir jo pokyčiai. Darbo užmokesčio formos. Vienetinė darbo apmokėjimo forma. Laikinė darbo apmokėjimo forma. UAB "Kompata" įmonės darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos analizė ir gerinimo galimybės. Įmonės charakteristika ir veiklos apibūdinimas. UAB "Kompata" įmonės darbuotojų apmokėjimo tvarka. UAB "Kompata" įmonės darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos gerinimo galimybės. Išvados. Išnašos. Santrauka.

Ištrauka

Žmonės dirba skatinami įvairių motyvų: norėdami gauti pajamų, siekdami karjeros, pripažinimo, norėdami bendrauti su kitais žmonėmis ir t.t. Tačiau, norint suvokti ekonomikos pagrindus, pakanka nagrinėti tik vieną jų – siekimą gauti pajamų. Pajamos darbo rinkoje išreiškiamos darbo užmokesčiu. Gauti pajamų galima dvejopai: už darbą ir už asmeninio turto naudojimą.
Pačia bendriausia prasme apmokėjimo už darbą formas ir dydį reglamentuoja Lietuvos Respublikos darbo apmokėjimo, Gyventojų pajamų garantijų, Darbo sutarties ir Kolektyvinių susitarimų įstatymai. Šių normatyvinių dokumentų nuostatos, be abejo, yra konstruktyvios nustatant konkretų atlyginimą įvairių specialybių darbuotojams, dirbantiems įvairiose įmonėse. Tačiau vien jų konkrečiam darbo apmokėjimo organizavimui neužtenka, kadangi konkretaus darbo apmokėjimo organizavimas susijęs su kiekybine ir kokybine darbų analize, vidaus ir išorės darbo rinkose nusistovėjusiais atlyginimais, įvairiomis materialinio ir moralinio skatinimo programomis. Visus šiuos uždavinius kur kas lengviau išspręsti taikydami išsivysčiusiųjų užsienio šalių patirtį, kuri buvo kaupiama ir tobulinama ne vieną dešimtmetį.
Dabartinėmis sąlygomis išsivysčiusios rinkos šalyse daug dėmesio skiriama darbo apmokėjimo priklausomybei nuo šalies ekonomikos plėtotės veiksnių, nuo darbo turinio kitimo, darbuotojų kvalifikacijos, darbo sąlygų, pamainingumo, įmonės specifikos.
Analizuojant darbo apmokėjimo organizavimo pagrįstumą Lietuvoje, svarbu atsižvelgti į užsienio šalių patirtį. Padidėjus gyventojų pajamų diferenciacijai Lietuvoje, labai svarbu pasinaudoti apmokėjimo diferencijavimo patirtimi, sukaupta užsienio šalyse. Darbo diferenciavimas Lietuvoje, panašiai kaip išsivysčiusiose šalyse, turėtų būti daugiau siejamas su darbuotojų išdirbiu ir darbo našumo kilimu.
Tinkamas darbo užmokesčio organizavimas labia veikia gamybinės veiklos ekonominius rodiklius, todėl labai svarbu suformuoti tinkamą apmokėjimo už darbą sistemą įmonėje.
Šio darbo tikslas: išsiaiškinti pagrindinius darbo apmokėjimo klausimus: apmokėjimo už darbą pagrindinius principus, darbo užmokesčio lygius, bei formas.
Išanalizuoti įmonės UAB " Kompata" darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos analizę ir gerinimo galimybes.
Darbo uždaviniai:
1. Susipažinti su apmokėjimo už darbą pricipais.
2. Išsiaiškiti apmokėjimo už darbą užmokesčio lygius bei formas.
3. Išsiaiškinti UAB "Kompata" įmonės apmokėjimo už darbą organizavimą ir apmokėjimo tobulinimą
4. Atliti statistinių duomenų analizę.
5. Pateikti išvadas ir pasiūlymus.

Darbe yra panaudoti šie tyrimo metodai: literatūros analizės, grafinio vaizdavimo, loginis ir kiti metodai.
Tyrimo laikotarpis – dveji metai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-02-06
DalykasĮmonių aprašymų kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Įmonių aprašymai
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis55.06 KB
AutoriusJolita
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasF. Klupšas
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imones darbuotoju darbo apmokejimo organizavimas siuvimo imone UAB Kompata [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 26 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 4 Klasė/kursas
  • F. Klupšas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą