Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Įmonių aprašymai>Įmonės strateginis finansų valdymas: AB "Panevėžio pienas"

Įmonės strateginis finansų valdymas: AB "Panevėžio pienas"

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

AB "Panevėžio pienas" charakteristika. Personalas. Gamyba. Produkcija. Tiekėjai. Vartotojai. Konkurentai. AB "Panevėžio pienas" veiklos finansinė analizė. Kapitalas. Pelno (nuostolio) ataskaita. Turtas. Įsiskolinimai. AB "Panevėžio pienas" veiklos prognozė. Šaka. Pieno perdirbimas. Prognozė (arba pradiniai apribojimai). Išvados.

Ištrauka

PANEVĖŽIO PIENAS kaip akcinė bendrovė buvo įregistruota po privatizavimo, 1995m. birželio 22 d. Bet kaip Panevėžio pieninių grupė ji veikė nuo senų laikų. Šią grupę sudarė tokios pieninės kaip "Rokiškio sūris", "Biržų pienas", "Pasvalio sūriai" ir daugelis kitų. Privatizavimo metu grupė buvo suskaidyta. Pagrindinė įmonės veikla yra pienininkystė, sūrių, ledų gamyba, pieno produkcijos prekyba.
Po įmonės privatizavimo PANEVĖŽIO PIENO akcijos buvo išdalintos esamiems ir buvusiems darbuotojams (51%), ir pieno žaliavos tiekėjams (ūkininkams) (49%).
PANEVĖŽIO PIENO strategija – atrasti rinkas naujų ir patrauklių vartotojams produktų pagalba, tuo būdu įsiskverbti į naujas rinkos nišas. Veikla orientuota į maksimalų stabilumą - produktai yra šiuolaikiški, taikomi plačiausiai vartotojų grupei, stengiamasi išlaikyti gerus ir stabilius santykius su pieno tiekėjais. Šiuo metu PANEVĖŽIO PIENAS persiorientuoja į pelningesnes gamybos sritis. Tam tikslui kiekvienais metais skiriamos investicijos iš pelno. 1997 metais pardavimai vietinėje rinkoje sudarė apie 76%, o eksportas apie 24% visos realizacijos. Dėka nedidelio eksporto kiekio įmonė gali lengviau prisitaikyti prie pieno žaliavos kintančių kainų.
PANEVĖŽIO PIENAS užima šeštąją vietą pagal pardavimų kiekį tarp Lietuvos pieninių. Pagal 1997 ir 1998 metų rezultatus tai viena iš pelningiausių pieninių (pagal 1996 metų rezultatus tai pati pelningiausia pieninė). PANEVĖŽIO PIENAS gauna paramą pagal PHARE programą kaip įmonė su geriausiais pasiekimais produkcijos restruktūrizavimo tobulinime bei valdymo kokybėje. PANEVĖŽIO PIENAS gavo daug apdovanojimų už kokybę bei produktų novatoriškumą. Įmonė yra viena iš 13 Lietuvos pieninių, kurios yra gavę licencijas eksportuoti savo produkciją į Europos Sąjungos šalis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasĮmonių aprašymų kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Įmonių aprašymai
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis167.26 KB
Autoriusgeras dėdė
Viso autoriaus darbų90 darbų
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imones strateginis finansu valdymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 27 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą