Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Įmonių aprašymai>Įmonės valdymo analizė: "Boxmore plastics limited"

Įmonės valdymo analizė: "Boxmore plastics limited"

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Valdymo teorija. Valdymo stiliai. Autokratas. Demokratas. Liberalas. Valdymo tinklainė. Veiksniai, formuojantys ir įtakojantys vadovavimo stilių. Išoriniai veiksniai. Vidiniai veiksniai. Vadovavimo stiliaus "Boxmore plastics limited" analizė. Palyginamoji teorijos ir praktikos analizė. Išvados.

Ištrauka

Siekiant, kad organizacija nuolat tobulėtų, dirbtų pelningai ir visi jos darbuotojai jaustųsi priklausą jai, dirbdami čia matytų savo ateitį ir gyvenimo prasmę, būtina, kad tokiai organizacijai vadovautų žmogus, sugebantis visų darbuotojų interesus sujungti organizacijos tikslams įgyvendinti, kitaip tariant, turėtų sukurti organizacijos kultūrą. Vadovas savo misiją gali atlikti tik tada, kai turi tam būtinų specifinių savybių (Seilius, 1994).
Visi žinomi vadybos teoretikai teigia, kad taikant jų teorijas bet kuris vadovas gali pasiekti efektyvių rezultatų. Vis dėlto dauguma jų neįvertina fakto, kad vadovams (individams) būdingi skirtingi valdymo stiliai, kas turi įtakos organizacijos sėkmei.
Vadinasi, vadovams būtina tam tikra pasaulėžiūra, t.y. specifinės savybės, kurios savo ruožtu formuoja atitinkamą vadovavimo žmonėms stilių (Seilius, 1997a; 1998a; 1999a; 1999b).
Visi norime turėti gerą vadovą, gerą direktorių, gerą viršininką, gerą valdytoją, protingą, drąsų, talentingą, veiklų, iniciatyvų – tokį, kuris pavaldiniams ir kitiems būtų pavyzdys: santūrus, išmintingas, ryžtingas, jautrios sielos, praktiškas.
Darbo objektas - vadovavimo stiliai teorijoje ir esantys UAB "Boxmore Plastics".
Darbo tikslas - išanalizuoti teoriją apie vadovavimo stilius ir palyginti su UAB "Boxmore Plastics" vadovavimo stiliumi.
Darbo uždaviniai:
1) išanalizuoti mokslinę literatūrą apie vadovavimo stilius;
2) išanalizuoti UAB "Boxmore Plastics" vadovavimo stilių;
3) palyginti teorinius ir praktinius aspektus;
4) pateikti išvadas ir pasiūlymus.
Šiame darbe analizuosime teoriją apie vadovavimo stilius ir lyginsime su esančiu įmonėje. Bandysime rasti tinkamiausią, geriausią ir priimtinausią vadovavimo stilių tiek teorijoje, tiek praktikoje.
Darbo metodai: mokslinės literatūros analizė, UAB "Boxmore Plastics" vadovavimo stiliaus analizė.


Valdymo stilius yra sudėtinga vadovo ir pavaldinių santykių visuma. Vadovas atlieka jam pavestas funkcijas tik jam būdingu, individualiu stiliumi. Kiekvieno vadovo darbo stilius individualus, nes nepakartojamos tiek jo asmeninės, tiek ir vadovaujamo kolektyvo savybės.
Galima drąsiai teigti, kad vadovas be autoriteto - prastas vadovas. Autoritetas - tai visuotinai pripažinta, neformali žmogaus įtaka. Skiriamos dvi autoriteto rūšys: autoritetas, įgyjamas kartu su pareigybiniu statusu (formalus) ir išsikovojamas paties vadovo (realus). Vadovas, kuris suranda teisingą bendravimo su pavaldiniais stilių, greitai įgyja realų autoritetą.
Vadovo darbo stilius nėra tik asmeninis vadovo reikalas. Nuo jo didžia dalimi priklauso visos įmonės ar organizacijos veiklos rezultatai, jo vadovaujamų žmonių pasitenkinimas darbu.
Vadovo ir pavaldinių santykių įvairovė ir sudėtingumas lemia konkrečių valdymo stilių įvairovę, tačiau joje, galima išskirti tam tikrus parametrus arba kriterijus, pagal kuriuos pastebimi vadovui būdingi bruožai, kurie grupuojami ir analizuojami.
Iki šiol nėra vieningos individualaus valdymo stiliaus klasifikacijos. Skirtingi autoriai ir mokyklos įvairiai juos klasifikuoja.
Vadovo darbo stilius pirmą kartą bandė apibendrinti Platonas savo veikale "Valstybė". Jis vadovus klasifikuoja taip:
Vadovas timokratas - vadovas, kurio valdymo stilių formuoja jo išdidumas bei valdžios troškimas.
Vadovas demokratas - vadovas, kuris pareigas įgyja burtų ar rinkimų keliu. Tokiam valdymo stiliui būdinga visų piliečių lygybė.
Vadovas tironas - vadovas, kurio valdymo stilių formuoja jo žiaurūs polinkiai.
Vadovas, kurio valdymo stilius oligarchinis - pagrindinis motyvas yra gobšumas.
Individualų valdymo stilių remdamasis eksperimentais pirmasis nagrinėjo amerikiečių psichologas Kurtas Levinas 1938 metais. Jis išskyrė šiuos pagrindinius vadovų tipus: autoritarinis arba valdingas, liberalus arba anarchinis, demokratiškas arba kolegialus. Ši klasifikacija dabar ir yra plačiausiai naudojama. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasĮmonių aprašymų kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Įmonių aprašymai
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai11 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis44.07 KB
Autoriussolve
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojasasist. Ligita Giedrimienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imones valdymo analize Boxmore plastics limited [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • asist. Ligita Giedrimienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą