Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Įmonių aprašymai>Masinio aptarnavimo sistemų projektavimas ir valdymas: mobiliojo ryšio operatorius "Omnitel"

Masinio aptarnavimo sistemų projektavimas ir valdymas: mobiliojo ryšio operatorius "Omnitel"

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Uždavinio verbalinis modelis. Uždavinio matematinis modelis. Kompiuterinis uždavinio sprendimas. Rezultatų analizė. Galimų sprendimo priėmimo situacijų, naudojant uždavinio sprendinius, nagrinėjimas ir sprendimo priėmimas. Išvados.

Ištrauka

Gyvenime pasitaiko daugybę situacijų, kai užsukę į parduotuvę, kirpyklą, paštą, autoservisą ar kitą įstaigą, tenka laukti eilėje. Toks gaišinimo fenomenas pasitaiko įvairiose veiklos srityse, apimančiose įvairius vartotojų ir išteklių tipus. Kai eilę sudaro negyvi objektai, kurie laukia tam tikrų technologinių operacijų vykdymo, iškyla ekonominių klausimų: kokio ilgio eilę sudaro paslaugų laukiantys žmonės, kiek reikia saugojimo patalpų ir pan. Kai eilę sudaro laukiantys žmonės, tuomet, be ekonominių problemų atsiranda ir psichologinių. Kad būtų išspręsta eilėje laukimo problema ir priimti tinkami sprendimai, remiamės masinio aptarnavimo sistemų (MAS) teorija.
Pagrindinis masinio aptarnavimo teorijos tyrimo objektas yra paraiškų srautas ir jo aptarnavimo efektyvumas. Masinio aptarnavimo teorijoje naudojama nemažai ryšių teorijos sąvokų: paraiška, eilė, laukimo trukmė, aptarnavimo kanalas ir pan. Paraiška – tai tam tikro objekto poreikis būti aptarnautam. Aptarnavimo kanalas – tai personalas arba techninės priemonės, atliekančios aptarnavimo funkciją. Eilės susidaro dėl įvairiausių priežasčių – kai paraiškų srautas nereguliarus, o paraiškų aptarnavimo trukmė nevienoda arba kai aptarnavimo kanalo laidumas neatitinka ateinančių paraiškų skaičiaus ir pan. Paprastai MAS struktūroje išskiriami šie pagrindiniai elementai: paraiškų visuma, paraiškų srautas, eilės susidarymas, paraiškų atranka, paraiškos aptarnavimas ir aptarnautų paraiškų srautas. Šių elementų elgsena įtakoja masinio aptarnavimo sistemos būseną laiko atžvilgiu. Paraiškų pasiskirstymas laiko atžvilgiu gali būti pastovus, eksponentinis, Puasono ir Erlango. Šie skirstiniai taikomi tiek atvykstančių, tiek ir aptarnaujančių paraiškų tyrimui ir moduliai parenkami priklausomai nuo to, pagal kokį skirstinį išsidėsto paraiškų srautai. Laikoma, kad sistemoje vyksta atsitiktinis procesas, jei šios sistemos būsenos kinta ne pagal iš anksto numatytą dėsnį. Todėl pagrindinis MAS uždavinys – nustatyti kiekvienu laiko momentu tikimybę, kad sistemos būsena yra vienokia ar kitokia. Dažniausiai pasitaiko septynios tipinės MAS. Visos šios tipinės MAS yra vienfazės, ir jose naudojama vienintelė paraiškos taisyklė – "Pirmas atėjai – pirmas aptarnautas".
Šiame kursiniame darbe nagrinėjame tipinį MAS modelį – paraiškų eilę. Pasirinkome mobiliojo ryšio operatorių – "Omnitel". Šį pasirinkimą lėmė tai, jog šiuo metu UAB "Omnitel" salonuose klientai turi laukti eilėse, kol jie bus aptarnauti. Todėl šio darbo tikslas – išspręsti klientų aptarnavimo skyriuje susidariusias eiles ir parinkti optimalią klientų aptarnavimo trukmę. Kursiniame darbe naudojamės lietuvių ir užsienio autorių moksline literatūra, remiamės matematinėmis formulėmis bei MS Excel pagalba sudarytu masinio aptarnavimo sistemų modeliu – paraiškų eile. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-12-19
DalykasĮmonių aprašymų kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Įmonių aprašymai
TipasKursiniai darbai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai13
Dydis86.58 KB
Autoriusdonnaciuks
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas5
Mokytojas/DėstytojasStungurienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Masinio aptarnavimo sistemu projektavimas ir valdymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 12 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 5 Klasė/kursas
  • Stungurienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą