Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Įmonių aprašymai>Įmonės charakteristikos ir veiklos analizė: UAB "Židiniai"

Įmonės charakteristikos ir veiklos analizė: UAB "Židiniai"

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Inžinerinės ekonomikos kursinis projektas. Įvadas. Darbo tikslas – remiantis finansinės analizės metodais įvertinti UAB "Židiniai" investicinio projekto ekonominį efektyvumą, taip pat riziką susijusią su investicijų projekto įgyvendinimu. Įmonės charakteristikos ir veiklos analizė. Investicinis projektas. Palūkanų skaičiavimas. Rizikos įvertinimas. Ekonominis įvertinimas. Esamosios vertės metodas. Vidutinės metinės normos. Būsimosios vertės metodas. Pelningumo indeksas. Vidinės pelno normos metodas. Atsipirkimo periodo metodas. Projekto balansas. Išvados.

Ištrauka

Išmintingai investavus, pinigai dalyvauja efektyvioje apyvartoje, taip sukurdami papildomą pridėtinę vertę. 43 procentai JAV gyventojų dalį savo pajamų efektyviai investuoja, o Lietuvoje žmonės, investuojantys į vienokius ar kitokius finansinius aktyvus, sudaro tik 1 procentą. Taigi, mes daugiau nei 40 kartų atsiliekame naudojant įrankį, t.y. investavimą, kuris leidžia mums ne tik nesunaikinti pinigų, o juos dar labiau padidinti. Investicijos – materialinių ar kitokių vertybių įdėjimai į turtines vertybes (turtą) ar jas kuriant bei formuojant. Kitais žodžiais tariant, investavimas – tokia veikla, kurios metu stengiamasi investuoti turimas vertybes. Tai įstatymo nustatytais būdais atliekami investuotojo veiksmai, kuriais jis įgyja nuosavybės teisę arba kreditoriaus reikalavimo teisę į investavimo objektą arba teisę šį objektą valdyti ir naudoti. Investavimas bus naudingas tik tuomet, kai kapitalo prieaugis bus pakankamas ir investitoriui bus kompensuojama tai, kad jis šiuo periodu atsisako naudoti turimas lėšas. Investitorius tuo pačiu turi būti "apdovanojamas" už riziką ir jam turi būti atlyginti būsimi infliacijos nuostoliai. Kapitalo prieaugio šaltinis ir pagrindinis investicijų įgyvendinimo motyvas yra gaunamas iš jų pelnas. Šie du procesai – kapitalo įdėjimas ir pelno gavimas – gali vykti skirtingais laikotarpiais. Šiems procesams vykstant vienas po kito, pelnas gaunamas iš karto, kai tik pasibaigia investicinis periodas. Jiems vykstant lygiagrečiai, pelnas pradedamas gauti dar nepasibaigus investavimo etapams.
Investicinio projekto efektyvumo įvertinimas vyksta rodiklių sistemos skaičiavimo pagalba. Investicijų efektyvumo finansinėje analizėje naudosimės tokiais rodikliais: grynąja dabartine verte, būsimąja verte, atsipirkimo laiku, vidine pelno norma, pelningumo indeksu.
Savo kursiniame darbe analiziuoju UAB "Židiniai" investicinį procesą, susijusį su naujos gamybinės įrangos įsigijimu ir įdiegimu į gamybos procesą.
Darbo tikslas – remiantis finansinės analizės metodais įvertinti UAB "Židiniai" investicinio projekto ekonominį efektyvumą, taip pat riziką susijusią su investicijų projekto įgyvendinimu.
Darbo uždaviniai:
apskaičiuoti ir pateikti UAB "Židiniai" investicinio projekto efektyvumo vertinimo rodiklius;
vykdant jautrumo analizę įvertinti investicinio projekto riziką.

UAB "Židiniai" įkurta 2003 metais. Įmonės veiklos pagrindinis tikslai yra židinių, krosnių gamyba bei montavimas. 2006-aisiais metais įmonė savo veiklą išplėtė visose Baltijos šalyse: atidarė specializuotus savo produkcijos filialus visuose didžiausiuose Lietuvos, Latvijos ir Estijos miestuose, praplėtė gaminamos produkcijos asortimentą.
UAB "Židiniai" dirba 30 kvalifikuotų specialistų gamybos srityje ir 27 darbuotojai rūpinasi gaminamos produkcijos pardavimu. Įmonė siūlo aukšciausios kokybės produkciją ir profesionalų aptarnavimą.
Nuolat didėja įmonės investicijos į aukšto lygio technologijas bei darbuotojų kvalifikacijos kėlimą. Tai pagrindinės priežastys, leidžiančios UAB "Židiniai" tapti viena iš pelningiausių ir perspektyviausių židinių ir krosnių gamintojų Baltijos regione.
Įmonė gamina itin aukštos kokybės ir puikiomis savybėmis pasižyminčias plieninius, molinius, kokliais dengtus židinius. Pagrindinis gamybos tikslas nukreiptas į nestandartinius, bendrovės dizainerių kuriamus vienetinius židinių modelius. Kvalifikuoti įmonės darbuotojai ne tik gamina židinius ar krosnis, bet ir jų realizavimui naudojamas priemones: specialų kurą, skirtą namų židiniams, kūrenimui skirtus įrankius, įvairias dekoracijas, leidžiančias židinius pritaikyti jau esamam namų interjerui. Darbuotojai taip pat vykdo smulkius apdailos darbus aplink sumontuotus židinius: sutvarko židinių angokraščius, t.y. nutinkuoja, nuglaisto ir nudažo, išveža atliekas, likusias keičiant senus židinius naujais, pirkėjui pageidaujant įmonės dizaineriai gali pritaikyti ypatingas, pagal užsakymą pagamintas, dekoravimo detalias. Užsakovai be abejo gali pasirinkti pageidaujamą koklių rūšį ar dizainą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasĮmonių aprašymų kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Įmonių aprašymai
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai4
Dydis115.22 KB
AutoriusInga
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas6
Mokytojas/DėstytojasA. Stepanovas
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imones charakteristikos ir veiklos analize UAB Zidiniai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 21 puslapis 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 6 Klasė/kursas
  • A. Stepanovas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą