Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Įmonių aprašymai>Organizacijos kultūra: AB "Achema" kultūra ir pokyčiai

Organizacijos kultūra: AB "Achema" kultūra ir pokyčiai

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738
Aprašymas

Santrauka. Įvadas. Organizacijos kultūros samprata. Organizacijos kultūros bendrieji bruožai. Organizacijos kultūros lygmenys. Organizacijos klimatas ir jo santykis su organizacijos kultūra. Organizacijos kultūros ypatumai.Organizacijos kultūros tipai ir charakteristikos. Organizacijos kultūros stiprumas. Strategiškai tinkama organizacijos kultūra. Organizacijos kultūros prisitaikymas prie aplinkos. Organizacijos kultūros ir jos veiklos efektyvumo ryšys. Vertybių įtaka organizacinės kultūros formavimui. Organizacijos kultūros ir visuotinės kokybės vadybos santykis. Visuotinės vadybos kokybės išplitimas pasaulyje. Visuotinės kokybės vadybą įdiegusios organizacijos kultūros bruožai. Organizacijos kaitos ypatumai, įgyvendinant visuotinės kokybės vadybą. Akcinės bendrovės "Achema" kultūra ir būtinybė ją keisti. Išvados. Priedai (2 psl.)

Ištrauka

Šiuolaikiniam pasauliui būdingas aukštas organizuotumo lygis. Esama daugybės organizacijų, veikiančių įvairiose gyvenimo srityse, turinčių savo tikslus bei veiklos specifiką. Kasdieniniame gyvenime organizacija suprantama kaip žmonių kolektyvas, siekiantis bendrų tikslų tam tikroje veiklos sferoje. Atskirų socialinių mokslų teoretikai organizaciją vertina kaip sudėtingą socialinę sistemą, kurią sudaro individai, sueinantys į tam tikrus tarpusavio santykius.Visuomenėje negalėtų ramiai gyventi žmonės, jei neturėtų bendrų vertybių, elgesio normų, įsitikinimų, panašių pažiūrų, t.y. kultūros. Taigi organizacija yra tarsi "maža visuomenė", turinti savą kultūrą. Kas sudaro organizacijos kultūrą? Kaip ji susiformuoja? Ar jis palaipsniui keičiasi?
Dabartinis susidomėjimas organizacijų kultūra (OK) yra reakcija į gana ilgą pozityvizmo viešpatavimą organizacijų teorijoje, skilus racionalistinei-machanistinei organizacijos koncepcijai. Ja remiantis, organizacijos nariai buvo laikomi formalios struktūros rėmuose veikiančiai įrankiais efektyvumui pasiekti. Tuo tarpu organizacijos kultūros koncepcija neanalizuoja struktūrizuotų tikslo siekiančių veiklų, o tiria organizacinės elgsenos prasmę, narių įsitikinimus, vertybinę orientaciją, t.y. akcentuoja efemeriškas, kintančiąsias žmonėms būdingas ir savaime suprantamas elgsenos savybes. Susidomėjimas OK atsirado dėl to, kad nepaliaujamai ieškoma kelių į didesnį veiklos efektyvumą, organizacijos tobulinimą, suvokiama, kokios sudėtingos šiuolaikinės organizacijos. Nemažą iššūkį čia vaidina išaugęs žmonių iššūkis teikiančio ir prasmingo gyvenimo poreikis.
Labai dažnai girdima sąvoka "visuotinė kokybės vadyba"(VKV) arba teiginys "visuotinės kokybės vadybos ir organizacinės kultūros sąsaja". Pastarasis arba labai į jį panašus teiginys vartojamas šiandieną ir yra giliai nagrinėtina problema. Įgyvendinant VKV, viena pagrindinių sąlygų yra specifinės, VKV būdingos organizacinės kultūros suformavimas. Todėl šiame darbe šalia nagrinėjamos organizacijos kultūros bus apibrėžiamos visuotinei kokybės vadybai būdingos kultūros charakteristikos, organizacijos kultūros keitimo būtinybės klausimas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasĮmonių aprašymų kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Įmonių aprašymai
TipasKursiniai darbai
Apimtis36 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis54.32 KB
AutoriusJurate
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2002 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasŠpukienė
Švietimo institucijaAlytaus kolegija
FakultetasVadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Organizacijos kultura AB Achema kultura ir pokyciai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 36 puslapiai 
  • Alytaus kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Špukienė
  • 2002 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą