Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Įmonių aprašymai>Veiklos analizė: degtukų gamyba AB "Liepsna"

Veiklos analizė: degtukų gamyba AB "Liepsna"

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546
Aprašymas

Temos aktualumas. Kokio tipo įmonėje mes norėtume dirbti? Administratoriaus vieta ir funkcijos įmonėje. Įmonės tikslai, veiklos sritys ir funkcijos. Įmonės socialinių ir ekonominių tikslų sistema. Gaminio ir gamybos proceso charakteristikos. Degtukai gaminiai. Gamybiniai ištekliai. Gamybos funkcija ir gamybinis pajėgumas. Gamybos funkcija. Gamybinis pajėgumas. Gamybos planavimas: ilgalaikės prognozės, einamieji planai, operatyvinis planavimas. Darbo organizavimas įmonėje. Darbo organizavimo ir personalo svarba įmonės veiklos rezultatyvumui ir planų įgyvendinimui. Darbuotojų poreikio nustatymas įmonėje. Darbo laiko reikšmė įmonės veikloje; planavimas, apskaita. Darbo užmokesčio reikšmė įmonės veikloje; personalo darbo užmokesčio fondas; darbuotojų atlyginimai ir pagrindiniai mokesčiai; darbo užmokesčio ir pelno priklausomybė. Pagrindiniai įmonių mokesčiai. Įmonės sąnaudos. Planuojamojo laikotarpio išlaidų sąmata. Gamybos išlaidų apskaičiavimas. Išlaidų skaičiavimas visų išlaidų bazėje. Bendrųjų išlaidų apskaičiavimas pagal išlaidų rūšis. Išlaidų kalkuliavimas pagal gaminius ir kalkuliacinius straipsnius. Veiklos sąnaudų struktūra ir jų skaičiavimas. Įmonės produkcijos savikaina. Planuojamos veiklos sąnaudos. Įmonės atsargos, sandėliavimo ir transporto ūkio organizavimas. Materialinių išteklių sudėtis ir poreikio nustatymas. Gamybos atsargos. Medžiagų atsargų sandėliavimo išlaidos. Sandėliavimo ir transporto ūkio organizavimas. Prekių (paslaugų) realizavimas. Pajamų reikšmė įmonėje. Kaina, sąvokos, struktūra, įtaka gamybos (pardavimų) apimtis bei įmonės pelnui, nustatymo metodai. Pardavimų apimtis – kaštų – pelno priklausomybė: "lūžio taško" nustatymo būdai. Priedai (1).

Ištrauka

UAB "Liepsna" yra vienintelė įmonė gaminanti degtukus Lietuvoje. Mes pasirinkome šią įmonę, nes pastebėjome, kad degtukais naudojasi vis mažiau vartotojų.
Įmonė – produkcijos gamintoja ar pardavimų vykdytoja, kuriai būdingas techninis, organizacinis ir ūkinis vieningumas. Įmonę sudaro medžiaginių, daiktinių, finansinių ir nematerialių aktyvų, jos teisių ir pareigų kompleksas.Įmonės gamybos rezultatai ( pelnas, rentabilumas) pasiekiami optimaliai organizuojant dabo objektų, darbo priemonių ir darbo subjektų sąveiką. Įmonė turi teisę užsiimti bet kokia komercine – ūkine veikla, jei Lietuvos Respublikos įstatymai to nedraudžia. Kai kuriai veiklai reikalingos licenzijos.
Svarbi įmonės charakteristika yra jos juridinis statusas. Nuo įmonės teisinio statuso priklauso įmonės apmokestinimas, įmonės likvidavimo tvarka bankroto atjėvu, nuostolių ir pelno pakirstymas ir kt.
Įmonėje privaloma tvarka vedama apskaitą. Įmonę gali steigti vienas arba keli steigėjai. Steigimo dokumentai: leidimas, įstatai, kvalifikacijos atestatas, žemės sklypo suteikimo aktas ar kiti įstatymais numatyti dokumentai.
Kiekviena įmonė yra organizacija ir tenkina tris kriterijus:
1. Ji yra patvari grupė, nes priemones, kurias ji nusipirko tarnaus ilgai.
2. Ji yra racionaliai sutvarkyta grupė, nes kiekvienas žino, kokius darbus reikės dirbti, kas yra vadovas, o kas tik pavaldinys, už ką kas atsako.
3. Ji yra socialinė grupė, nes čia susiburia žmonės, kurie turi tikslą- veikti bendrai.
Visas organizacijas į vieną visumą sujungia ir išlaiko grupė žmonių, žinanti, kad dirbti kartu ir siekti bendro tikslo yra naudinga. Taip yra ir valstybinėse įmonėse. Mes norėtume dirbti mažoje įmonėje, nes tokių įmonių yra daugiausiai. Mažose įmonėse lengviausiai kilti karjeros laiptais. Maža įmonė apibrėžiama, kaip įmonė, atitinkanti šias sąlygas:
1. Įmonėje dirba mažiau nei 50 darbuotojų,
2. įmonės metinės pajamos neviršija 15 mln.
3. Įmonė yra savarankiška. Savarankiškomis laikomos visos įmonės, išskyrus tas, kurių 1/4 ar daugiau įstatinio kapitalo priklauso vienai ar kelioms įmonėms, kurios nėra mažos įmonės ar vidutinės įmonės. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-01-21
DalykasĮmonių aprašymų kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Įmonių aprašymai
TipasKursiniai darbai
Apimtis42 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis219.63 KB
Autoriusas
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasKablienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Veiklos analize degtuku gamyba [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą