Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Įmonių aprašymai>Verslo projektavimas: UAB "Pieno žvaigždės"

Verslo projektavimas: UAB "Pieno žvaigždės"

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Santrauka. Verslo aprašymas. Verslo srities aprašymas. Įmonės istorija. Verslo tikslai. Produkto aprašymas. Rinkodara. Rinkos apžvalga. Konkurencijos analizė. Rinkodaros planas. Kainodaros strategija.Reklama ir rėmimas. Gamyba. Gamybos proceso aprašymas. Vietos analizė. Patalpos ir įranga. Transportas. Tiekėjai. Darbo jėga. Gamybos savikaina. Vadyba. Savininkai ir valdytojai. Organizacinė įmonės struktūra. Rizikos veiksniai. Galimi sunkumai ir kliūtys. Alternatyvi veikla. Finansai. Likvidumo rodikliai. Pelningumo rodikliai. Finansų struktūros rodikliai. Veiklos efektyvumo rodikliai. Išvados.

Ištrauka

AB "Pieno žvaigždės" – viena didžiausių Lietuvoje pieno perdirbimo grupių, vienijanti Mažeikių pieninę, Kauno pieninę, Pasvalio sūrinę ir bendrovę "Panevėžio pienas". Bendrovės akcijos kotiruojamos Vilniaus vertybinių popierių biržos Oficialiajame prekybos sąraše.
Darbo tikslas: išanalizuoti ir įvertinti akcinės bendrovės situaciją šiuo metu ir numatyti jos tolimesnes tendencijas. Išsiaiškinti įmonėje esančius veiklos nesklandumus ir rekomenduoti kaip juos įveikti.
Šiam tikslui pasiekti atliekama rinkodaros analizė, kur atliekama rinkos apžvalga, išskiriami pagrindiniai konkurentai. Įvertinama kainodaros strategija ir vykdomų reklaminių akcijų efektyvumas. Darbe atliekama gamybos procesų analizė, tačiau dėl informacijos trūkumo ši darbo dalis yra ganėtinai paviršutiniška. Įvertinama bendrovės valdyba, kuri išrinkta 2008 metais ir galintys kilti sunkumai. Paskaičiuojami rodikliai, kuriais remiantis įvertinama bendrovės situacija.

2004 m. Lietuvai įstojus į ES ir išnykus muitams ir kvotoms pieno produktų sektorius augo didėjančių eksporto apimčių dėka. Užsienio užsakovų poreikius patenkinti geriau sekasi stambioms įmonėms.
Pastaruoju metu pieno sektoriaus bendrovių pelnai sumažėjo, nes nepamatuotai užsikėlę žaliavinio pieno supirkimo kainas. Nuo 2007 metų rugpjūčio mėnesio kainos kilo iki metų galo. Staiga pradėjus leistis eksporto kainoms paskutinių mėnesių supirkta žaliava, ir iš inercijos dar tebeperkama aukštomis kainomis, tapo akmeniu po kaklu nutempusiu pienininkus šių metų pirmą pusmetį į didžiulius nuostolius. Kad ir su didžiausiais triukšmais, bet vis dėl to sugebėjo, šių metų eigoje sumažinti supirkimo kainas beveik iki buvusių prieš metus kainų lygio. [1]
Šiuo metu pieno sektoriaus bendrovių vykdoma veikla dažnai yra nuostolinga arba mažai pelninga, todėl bendrovės aktyviai kovoja dėl kiekvieno kliento. Norint padidinti apyvartą pieno perdirbimo įmonėms būtina eksportuoti į užsienio rinkas. Pagrindinė eksporto kryptis yra Rusija, nes žemės ūkis ten yra nualintas, tačiau dažnai susiduriama su įvairiais sunkumais, kuriuos inicijuoja Rusijos pareigūnai.
Tačiau dėl didelės konkurencijos pieno sektoriuje galima teigti, kad gaminamo ir superkamo pieno kokybė nuolat gerėja, gerėja pieno ūkių technologinė bazė ir kompetencija. Kiekvienais metais mažėja ūkių bei pirkimo įmonių ir punktų, kurie neatitinka reikalavimų. [2] ...

Rašto darbo duomenys
DalykasĮmonių aprašymų kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Įmonių aprašymai
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai19 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis157.67 KB
AutoriusDonatas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas5
Mokytojas/DėstytojasA. Mažintienė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Verslo projektavimas UAB Pieno zvaigzdes [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 17 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 5 Klasė/kursas
  • A. Mažintienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą