Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Įmonių aprašymai>Tarporganizaciniai ryšiai

Tarporganizaciniai ryšiai

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Įmonių organizavimo ir valdymo kursinis darbas. Įvadas. Organizacijos apibrėžimas. Organizacijos išorinė aplinka. Kam įmonės jungiasi tarporganizaciniais ryšiais. Tarporganizaciniai ryšiai. Priklausomybė nuo išteklių teorija. Bendradarbiavimo ryšiai. Populiacijos ekologija. Institicionalizmas. Tarporganizacinių ryšių tipai. Viešojo ir privataus sektorių partnerystė Lietuvoje. Bendradarbiaujančių organizacijų pavyzdžiai. UAB "Snaigė". Lex system". "Tele2" bendradarbiaus su Vilniaus universitetu mokslinių tyrimų srityje.  "airBaltic" bendradarbiavimas su "Skyways" . Išvados.

Ištrauka

Apsižvalgius galima pastebėti, kad jokia organzacija nėra visiškai savarankška ir nepriklausoma nuo kitų organizacijų, tiekėjų, vartotojų. Tarporganizaciniai ryšiai tampa vis svarbesni įvairių organziacijų veikloje. Organizacijos bendrauja su išorine aplinka kitų organizacijų pagalba. Bendradarbiaujančios organziacijos dalinasi resursais, žiniomis, žaliavomis ir vartotojais. Be to, jokia organziacija negali pilnai patenkinti savo poreikių funkcionuodama savarankiškai. Visuomenės poreikiai labai greitai kinta ir norėdamos juos patenkinti bei likti konkurencingomis organizacijos turi prisitaikyti prie susiklosčiusios naujos situacijos rinkoje ir naujų vartotojų lūkesčių.
Mano kursinio darbo tikslas – nustatyti kodėl prganizacijos bendradarbiauja tarpusavyje ir kokie ryšiai jas sieja.
Keliami uždaviniai :
• Nustatyti, kodėl organizacijos bendradarbiauja tarpusavyje
• Išanalizuoti tarporganizacinių ryšių struktūrą
• Išnagrinėti tarporganizacinių ryšių tipus
Iškeltus uždavinius nagrinėsiu remiantis teorine tarporganizacinių ryšių medžiaga. Taip pat, ketinu pateikti bendradarbiaujančių organizacijų Lietuvojepavyzdžių.

Organizacija (sen. gr. organizō 'surengiu, sutvarkau') – tai žmonių kolektyvas, susidaręs arba sudarytas tam tikrai veiklai ar darbui. Organizacija dažniausiai turi atskirą turtą bei valdymo organus. Paprastai organizacija laikoma įmonė, įstaiga, susivienijimas. Organizacija gali būti juridinis asmuo. (wikipedijos duomenimis)
Rikoje egzistuoja begale įvairiausių organizacjų: nuo maisto parduotuvių iki labdaringų organizacijų. Visuma galima šiek tiek susisteminti skirstant organizacijas į tam tikrus tipus
Organizacijų pagrindinis tikslas – patenkinti visuomenės poreikius, vadinasi organizacijos yra susietos su vartotojais, jos nėra uždaros ir visiškai nepriklausomos.
Norėdamos sėkmingai gyvuoti organizacijos privalo palaikyti ryšius su išoriniu pasauliu, dar vadinamu išorine organizacijos aplinka. Organizacija sąveikauja su išorine aplinka kitų organizacijų pagalba. Tai akivaizdžiai matoma nagrinėjant verslo organizacijas. Vartotojai, tiekėjai, vyriausybė ir kiti elementai esantys už organizacijos ribų sudaro jos išorinę aplinką. Ši aplinka dažnai vadinama neapibrėžta ir nestabilia, nes priklauso nuo ekonominių-politinių pokyčių, mados ir vartotojų gyvensenos pokyčių, konkurencijos su kitomis institucijomis. Organizacija, siekianti sėkmingai plėtoti savo veiklą pasirinktame sektoriuje, turi stebėti išorinės aplinkos pokyčius ir mokėti prie jų prisiderinti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasĮmonių aprašymų kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Įmonių aprašymai
TipasKursiniai darbai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis1006.92 KB
AutoriusSiuzana
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2011 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasAgnė Šimelytė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasFundamentinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 Tarporganizaciniai rysiai [speros.lt].docx
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 28 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Agnė Šimelytė
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą