Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Įmonių aprašymai>Vadybos sprendimų efektyvumas: UAB "Penki kontinentai"

Vadybos sprendimų efektyvumas: UAB "Penki kontinentai"

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546
Aprašymas

Vadybos sprendimų efektyvumas. Sprendimų priėmimo grupėje efektyvumas. Sprendimų priėmimo eiga ir paieškos metodai. Grupinio darbo organizavimas. Grupės kūrimas ir pagrindinės organizavimo formos. Pagrindinės grupinio darbo organizavimo problemos. Tyrimo grupinio darbo UAB "Penki kontinentai" efektyvumas, atlikimo metodai ir priemonės. Tyrimo objektas, tikslai ir uždaviniai. Tyrimo resursai ir apribojimai. Tyrimo grupinio darbo UAB "Penki kontinentai" efektyvumas, duomenys. Tyrimo Grupinio darbo UAB "Penki kontinentai" efektyvumas, duomenų analizė. Neefektyvaus grupinio darbo UAB "Penki kontinentai" pagrindinių priežasčių išskyrimas. Išvados ir siūlymai.

Ištrauka

Jaunam žmogui šiandieninės rinkos sąlygomis, kaip niekad yra svarbu surasti savo vietą gyvenime, tapti kūrybišku specialistu. Šiais laikais personalo vadyba yra toli pažengusi – atsiranda vis naujesnių valdymo, sprendimo priėmimo būdų bei teorijų. Grupinis darbas – viena svarbiausių sričių personalo vadyboje, kuri jau yra taikoma pakankamai ilgą laiką užsienio šalyse, o neseniai pradėta taikyti ir Lietuvoje.
Grupė (angl. group) – žmonių bendrija, kurios narius jungia koks nors bendras požymis (bendra veikla, tarpusavio santykiai, bendri interesai, priklausymas tai pačiai organizacijai). Tačiau vien kurti grupę ir taikyti grupinį darbą firmoje nepakanka. Vienas iš sėkmingos organizacijos ar firmos veiklos būdų yra grupinio darbo efektyvumo didinimas.
Taigi baigiamojo darbo Grupinio darbo efektyvumas UAB ,,Penki kontinentai" pagrindiniai tikslai yra tokie:
1. UAB ,,Penki kontinentai" Mokymo centro darbuotojų grupinio darbo efektyvumo analizė;
2. Pagrindinių grupinio darbo problemų ir šalinimo būdų išskyrimas.
Darbo objektas – UAB ,,Penki kontinentai" Mokymo centras, kuriame dirba 25 darbuotojai. UAB ,,Penki kontinentai" – viena stambiausių ir seniausių Lietuvos informacinių technologijų bendrovių.
Hipotezė - neefektyvaus grupinio darbo pagrindinės priežastys (darbo organizavimo bei personalo vadybos pagrindų nežinojimas).
Temos aktualumas - noras sužinoti ar šiuolaikinės vadybos literatūroje aprašytas grupinio darbo efektyvumas pasiteisina praktikoje.
Šio darbo tikslai buvo įvardijami ir siekiami remiantis naujausiomis personalo vadybos teorijomis, teigiančios, jog grupinis darbas sąlygoja geresnių sprendimų pasirinkimo galimybę, rezultatyvesnę veiklą, motyvuotą požiūrį į grupinį darbą. Apžvelgta literatūra šame baigiamajame darbe leidžia labiau įsigilinti į grupinio darbo organizavimo ir pritaikymo specifiką, pagrindines neefektyvaus darbo priežastis.
Siekiant kuo geriau įgyvendinti darbo tikslus buvo atliktas tyrimas bei Grupinio darbo efektyvumas UAB ,,Penki kontinentai". Tai pakankamai plataus profilio tyrimas, susidedantis iš kelių anketų, analizuojančių įvairias sritis: grupinio darbo organizavimo, grupės narių tinkamumą grupiniam darbui, susirinkimo įvertinimas.


Atliekant tiriamąjį ir aprašomąjį darbą, siekiant įgyvendinti baigiamojo darbo tikslus ir tinkamai pateikti gautus rezultatus, buvo siekiama pademanstruoti šias profesines kompetencijas:
1. Gebėjimą vertinti įstaigos veiklą;
2. Gebėjimą pateikti informaciją (už įstaigos ribų);
3. Gebėjimą bendrauti ir bendradarbiauti;
4. Gebėjimą motyvuoti darbuotojus;
5. Gebėjimą organizuoti įstaigos (padalinio) darbą;
6. Gebėjimą organizuoti veiklos kokybės kontrolę;
7. Gebėjimą vertinti darbuotojų vaidmenį;
8. Gebėjimą organizuoti darbuotojų atranką;
9. Gebėti organizuoti ir tvarkyti raštvedybą;
10. Mokėjimą naudotis informacijos šaltiniais.

Personalo vadyba – tai viena iš mokslo sričių, kurioje svarbų vaidmenį atlieka vadovas. Darbą įprasmina jo vadovaujamų žmonių pastangomis pasiekti rezultatai – darbo objektai, paversti darbo produktais. Paties vadovo darbo produktas yra vadybos sprendimas, nurodantis norimą rezultatą, tikslą ir priemones jam pasiekti, būdus sužadinti pavaldinių aktyviai veiklai to tikslo siekti. Vadybos sprendimas yra pagrindinė vadovo darbo dalis, o jis turi gerai suvokti vadybos sprendimo esmę bei įvaldyti racionalius sprendimo būdus.
Kuo toliau tuo labiau didėja vadybos sprendimų reikšmė, kartu ir vadovų atsakomybė už jiems patikėtų žmonių veiklos rezultatus bei vis didėjančių materialinių vertybių panaudojimą. Su kiekviena diena vadovui reikia priimti vis daugiau vadybos sprendimų, numatyti visus galimus ir negalimus sprendimo variantus, nuspėti būsimus darbo rezultatus.
Vis dažniau, sprendžiant įvairius vadybos sprendimus ir ieškant geriausio sprendimo varianto, naudojamas grupinis darbas, aprašomas ir analizuojamas daugybėje įvairiausių tiek Lietuvos tiek užsienio literatūros šaltiniuose.
Labai aiškiai ir tiksliai grupės ir grupinio darbo ypatumus, svarbumą vadyboje ir jų efektyvumą priimant valdymo sprendimus apibūdina savo knygoje Algimantas Sakalas ir Violeta Šilingienė [Personalo valdymas. 3]
Pažymėtina, kad būtinybė įtraukti darbuotojus į organizacijos valdymą, suteikti jiems didesnių įgaliojimų, priimant sprendimus, pripažinta palyginti neseniai. Tradiciškai darbininkams, tarnautojams ar žemo lygio vadovams buvo skiriama atlikėjų, įsakymų vykdytojų vaidmuo, tačiau pastaruoju metu organizacijos pereina prie didesnių įgaliojimų suteikimo kolektyvui, priimant sprendimus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasĮmonių aprašymų diplominis darbas
KategorijaVadyba >  Įmonių aprašymai
TipasDiplominiai darbai
Apimtis44 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis675.85 KB
AutoriusAliona
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vadybos sprendimu efektyvumas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą