Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Įmonių aprašymai>Įmonės likvidumo galimybių studija: AB "Vilniaus vingis"

Įmonės likvidumo galimybių studija: AB "Vilniaus vingis"

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031
Aprašymas

Įvadas. Įmonės vertinimas. Įmonės veiklos pasibaigimas. Įmonės mokumo ir likvidumo sąvokos. Likvidumo preferencijos teorija. Bankrotas. Bankroto bylos iškėlimas teisme. Kada keliama bankroto byla? Ieškinio pareiškimo bankroto bylos iškėlimo tvarka ir reikalingi dokumentai. Bankrutuojančių įmonių turto pardavimas. Kreditorių reikalavimų tenkinimo tvarka. Kreditorių eiliškumas. Supaprastintas bankroto procesas. Įmonės bankroto bylos nagrinėjimas ne teismo tvarka. Įmonės administratoriaus veikla. Bankroto bylos nutraukimas. Bankrutavusios įmonės likvidavimas. Restruktūrizavimas. Įmonių restruktūrizavimo įstatymų reikšmingumas. Subjektai galintys iškelti restruktūrizavimo bylą. Restruktūrizavimo proceso kontrolė. Įmonės "Vilniaus vingis" finansinės būklės rodikliai. AB "Vilniaus vingis". AB "Vilniaus vingis" produkcija. AB "Vilniaus vingis" įrangos gamyba. AB "Vilniaus vingis" siūlomos produkcijos paslaugos. AB "Vilniaus vingis" struktūrinė valdymo schema. AB "Vilniaus vingis" veiklos ir finansiniai rodikliai. Išvados.

Ištrauka

Kasdien mes girdime žodį, tapusį keiksmažodžiu – bankrotas. Jis, įsirėžęs į mūsų sąmonę, neduoda ramybės nei dieną, nei naktį. Norint nuspręsti kaip toliau tvarkyti, vadovauti įmonei pirmiausia reikia įvertinti jos įmonės savininkų nuosavybės dydį. Įmonės vertinimas yra subjektyvus dalykas. Vertinimo rezultatai gali labai skirtis ir priklauso nuo vertinimo tikslo bei pasirinkto vertinimo metodo.
Apskritai imant, bet kurio vertinimo pagrindinė priežastis yra:
Nustatyti tikrąją turto vertę;
Rasti ir pirkti nepakankamai įvertintą turtą (įmonę, finansinius instrumentus, nekilnojamą turtą ir kt.);
Rasti ir parduoti pervertintą turtą.
Vertinime galioja pagrindinė finansų taisyklė – bet kurio turto dabartinė vertė, arba esama kaina turi atitikti to turto ateities pinigų srautų (palūkanų, pelno, dividendų) dabartinę vertę, diskontuotą reikalaujamo pelningumo norma. Reikalaujamas pelningumas priklauso nuo šalies nerizikingo pelno normos, infliacijos ir įvairių rizikos premijų. Paprasčiausia iš įvairaus turto vertinti fiksuotų pajamų finansinius instrumentus, kurių pinigų srautai yra daugiau mažiau apibrėžti. Tuo tarpu vertinti akcijas yra gerokai sunkiau, nes jų pinigų srautas nėra apibrėžtas. Įmonės veiklos baigimas galimas trejopas:
Pirmasis kelias – įmonė veiklą nutraukia pati.
Antrasis kelias – restruktūrizavimas – tai įmonės, turinčios laikinų finansinių sunkumų, tačiau
nenutraukusios ūkinės komercinės veiklos, nuo šiol gali išsaugoti ir plėtoti šią veiklą, sumokėti skolas, atkurti įmonės mokumą ir, tokiu būdu, išvengti bankroto.
Trečiasis kelias – pats liūdniausias – bankrotas.
Likvidumas parodo, kaip greitai vertybinius popierius ir materialųjį turtą galima pervesti grynaisiais pinigais. Mokumas yra mokomasis pajėgumas.
Turto likvidumas priklauso nuo trijų pagrindinių veiksnių:
Kaip greitai turtą galima pirkti ir parduoti;
Turto pirkimo arba pardavimo operacijų kaštų;
Turto kainų stabilumo ir galimybių jas prognozuoti.
Šio darbo tikslas yra:
Ištirti galimas įmonės veiklos pasibaigimo proceso galimybes.
Uždaviniai:
Nustatyti pagrindinius įmonės vertinimo būdus.
Ištirti bankrutavusių ir bankrutuojančių įmonių dinamiką, pastaraisiais metais.
Išanalizuoti AB "Vilniaus Vingis" finansines galimybes.
Atliekant šį darbą daugiausiai buvo remtasi informacija iš Interneto puslapių.
Kasdien mes girdime žiniasklaidos priemonėse žodį, tapusį keiksmažodis - bankrotas, bankrotas, bankrotas… Jis, įsirėžęs į mūsų sąmonę, neduoda ramybės nei dieną, nei naktį - studentui ir pensininkui, bedarbiui ir minimalią algą gaunančiam dirbančiajam, smulkiam prekeiviui ir patentininkui, braškančios, bet dar galus suduriančios pusiau valstybinės - pusiau privatinės įmonės vadovui, kad nubudę iš miego nepasijustų, staiga apsireiškusio bankroto nasruose: studentas - per nepakeliamai didelį mokestį už studijas, dirbantysis - gali būti darbdavio atleistas iš darbo net be išeitinės kompensacijos ir jo šeima likusi be pragyvenimo šaltinio, smulkusis prekeivis ir patentininkas - dėl smukusios gyventojų perkamosios galios, bedarbis, besiknaisiojantis sąvartynuose - dėl trūkumo apgedusių, bet dar jam tinkančių maisto likučių, pensininkas - dėl nesurinkto į SODROS biudžetą įmokų, neišgirstų, jog pensija neaišku kada bus išmokėta, pusiau valstybinės, pusiau privatinės įmonės vadovas - dėl padidintų mokesčių ir akcizų nebūtų priverstas stabdyti gamybą ir masiškai atleidinėti darbininkus ir t.t. (Jurgis Petryla "Valdžios bankrotas") ...

Rašto darbo duomenys
DalykasĮmonių aprašymų kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Įmonių aprašymai
TipasKursiniai darbai
Apimtis29 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis116.34 KB
AutoriusJovita
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imones likvidumo galimybiu studija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 29 puslapiai 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą