Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Įmonių aprašymai>Reikalingi pokyčiai AB "Lietuvos geležinkeliai"

Reikalingi pokyčiai AB "Lietuvos geležinkeliai"

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Geležinkeliai – transporto ūkio šaka. Tyrimo objektas - AB "Lietuvos geležinkeliai". Dabartinė situacija Lietuvos geležinkeliuose. Lietuvos Respublikos (LR) susisiekimo ministerijos požiūris į Lietuvos geležinkelius. Reikalingi pokyčiai.

Ištrauka

Europos Sąjungos (ES) bendrojoje rinkoje, užtikrinamas laisvas žmonių it prekių judėjimas, taip pat nyksta ribos tarp valstybių narių ES viduje, todėl transporto sistema turi veikti kuo efektyviau. Dėl to ES transporto politikos siekis-sukurti bendrą transporto tinklą, kuri patenkintų gyventojų poreikius dėl transporto paslaugų saugumo ir patikimumo. Tam tikslui Europos Komisija (EK) ir ES valstybės narės siekia kuo didesnės nacionalinės transporto politikos integravimosi, daugiau konkurencijos tarp transporto paslaugų teikėjų, bendro požiūrio į infrastruktūros plėtrą ir griežtų apribojimų teikiant valstybės pagalbą nacionaliniams transporto paslaugų teikėjams. EK taip pat akcentuoja, kad turi būti išlaikytas geresnis balansas tarp kelių ir kitų transporto priemonių, siekiant sumažinti aplinkos užterštumą, kelių perkrovimą ir padidinti saugumą.
1993 m. buvo parengta ir 1994 m. Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtinta Nacionalinė Lietuvos transporto plėtros programa, kuri aprėpė laikotarpį iki 2010 metų, atliko svarbų vaidmenį atkuriant ir plėtojant Lietuvos transporto sistemą. Europos ir kitose valstybėse susiklostė tradicija peržiūrėti nacionalines strategijas kas 4-5 metai. Pakoreguoti Lietuvos plėtros programą verčia objektyvios aplinkybės: aktyvi šalies veikla Europos Sąjungos politikoje, naujausios transporto plėtros tendencijos Europoje ir pasaulyje (multimodalinio transporto plėtra, telemechanikos ir naujausių informacinių technologijų priemonių taikymas transporto sistemų plėtojime, aplinkosaugos reikalavimų transporto sistemai didėjimas, tolesnis transporto paslaugų rinkos plėtojimas).
Iki 2015 metų Lietuvoje turi būti sukurta moderni multimodalinė transporto sistema savo techniniais parametrais ir teikiamų paslaugų kokybe prilygstanti Europos Sąjungos šalių lygiui, kuri efektyviai sąveikaudama su kaimyninių šalių transporto sistema, kaip integruota ES transporto sistemos dalis, teikdama kokybiškas transporto ir tranzito paslaugas, efektyviai tarnaus bendriems Lietuvos ir išsiplėtusios ES interesams ir didins Lietuvos ir ES konkurencinį pajėgumą tarptautinėse rinkose.
Lietuva įstojusi ES susiduria su daugybe pokyčių, kurie sąlygoja naujas problemas. Viena jų - Lietuvos geležinkelio transporto integracijos į ES geležinkelio sistemą galimybės strateginės integracijos politikos formavimo aspektu įvertinant Lietuvos geografinę padėtį ir tranzito vystymo perspektyvas pertvarkant Lietuvos geležinkelio infrastruktūrą ir integruojant ją į ES geležinkelio infrastruktūrą, suderinant infrastruktūros technines sąlygas reglamentuojančią teisinę bazę su Lietuvos teisine baze. Kita iškylanti problema - techninis, administracinis, valdymo pajėgumų įvertinimas ir galimi paminėtų sričių pertvarkymo būdai suderinant juos su ES reikalavimais, taip pat turi būti nagrinėjamos konkurencingo geležinkelio transporto sektoriaus sukūrimo galimybės pritaikant efektyvius personalo valdymo būdus pasitelkus našias darbo ir technikos technologijas.
Nuo aukščiau paminėtų problemų sprendimo efektyvumo priklausys Lietuvos geležinkelio transporto sėkmingos integracijos į ES geležinkelio sistemą rezultatai ir tolimesnės veiklos vystymo perspektyvos. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-12
DalykasĮmonių aprašymų referatas
KategorijaVadyba >  Įmonių aprašymai
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis25.49 KB
AutoriusJevgenija77
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Reikalingi pokyciai AB Lietuvos gelezinkeliai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą