Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Įmonių aprašymai>Įmonės veiklos analizė: AB "Ekranas" filialas "Energomechanika"

Įmonės veiklos analizė: AB "Ekranas" filialas "Energomechanika"

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384
Aprašymas

AB "Ekranas" gamina spalvoto vaizdo kineskopus televizoriams. Įvadas. Vadybos teorijų (vadybos mokyklų) raidos vertinimas. Valdymo efektyvumą įtakojantys veiksniai. Klasikinė valdymo teorija. Planavimo, organizavimo esmė ir įtaka valdymo efektyvumui. Struktūrinių valdymo schemų vertinimas. Vadovavimo funkcijų realizavimas modernioje vadyboje. Vadovavimo stiliaus ypatumai moderniojo menedžerizmo požiūriu. Komandinio darbo efektyvumo išryškinimas. Darbuotojų motyvacijos aspektai Y teorijos pagrindu. Poreikiai – personalo pažinimo ir motyvavimo pagrindas. Motyvavimo samprata pasitenkinimo darbu (poreikių) teorijose. Motyvavimo samprata procesinėse motyvacijos teorijose. Humanizuoto kapitalizmo laikotarpio valdymo teorijos. Žmogiškųjų santykių mokykla. E. Mėjo (Eltono Mayo) moksliniai tiriamieji darbai. Duglas MakGregoras (Douglas McDregor) teorijų X ir Y vystymosi sąsaja. Naujos ir šiuolaikinės valdymo teorijos. Klasikinių valdymo teorijų tęstinumas. Harmoningo žmogaus koncepcija. AB "Ekrano" filialo energomechanika praktinės vadybinės veiklos kokybinių charakteristikų analizė. AB "Ekranas" filialo "Energomechanika" struktūra ir gamybinė veikla. Praktinis AB "Ekranas" filialo "Energomechanika" valdymo veiklos vertinimas. Tiriamojo darbo metodologija ir metodai. Valdymo tobulinimo krypčių AB "Ekranas" filiale "Energomechanika" nustatymo analizė. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Vadybinė veikla – tai organizacijos valdymo veikla, o ne tik žmonių, dirbančių įmonėje, veiklos ir santykių reguliavimas. Praktine prasme, vadyba yra specifinė veikla, kurią vykdant reguliuojami visi įmonėje vykstantys procesai. Moksline prasme – tai mokymo kryptys apie organizacijų valdymo dėsningumus, principus, metodus, organizacinį mechanizmą. Be efektyvios vadybos neįmanoma išsiversti jokioje organizacijoje.
Temos aktualumas: bet kuris ūkio subjektas, norėdamas laimėti konkurencinę kovą, turi nuolat tobulėti jei ne sparčiau, tai bent tokiais tempais kaip konkurentai. Sąmonės lūžis negali vykti staiga, to reikia siekti informuojant ir šviečiant organizacijos narius, nuolat keliant darbuotojų kvalifikaciją, gerinant gamybos ir darbo procesus, tobulinant valdymo struktūras ir valdymo metodus, siekiant aukštos valdymo kokybės, parenkant skatinančias atlyginimo už darbą formas ir kitus naujausius valdymo principus bei metodus. Naujų technologijų ir valdymo efektyvumo didinimas yra ne tiek konkurencijos, kiek organizacijų išlikimo garantas.
Dabartiniu metu, kai vyksta didžiulė konkurencija rinkoje reikia ypatingų sugebėjimų išlaikyti įmonės veiklą efektyvią. Jeigu rinkoje yra didelė pasiūla tam tikrų prekių, šiuo atveju kineskopų, būtina rasti būdus kaip išlaikyti rinką bei įmonės konkurencingumą. Viena iš efektyvių minėtos problemos sprendimo krypčių yra organizacijos valdymo tobulinimas.
Kiekvienas padalinys turi tobulinti valdymą, pritaikyti technologijas, užtikrinti efektyvią gamybą, organizuoti tinkamą personalo politiką ir motyvavimą, panaudoti darbuotojų įgūdžius ir žinias.
Šiuolaikinė organizacija, norėdama išlikti pažangi ir konkurencinga, privalo tapti atvira organizacija, sugebančia iš aplinkos ir savo darbuotojų gauti pačią naujausią informaciją bei panaudoti ją organizacijos tikslams siekti. ,,Judanti mozaika" šis terminas yra naudojamas organizacijų struktūriniams pokyčiams apibrėžti, o taip pat apibūdinti komandinio darbo esmę organizacijoje. Komandinis darbas yra vienas iš svarių veiksnių didinant organizacijos veiklos efektyvumą.
Mokslinis naujumas:
Elektronikos pramonė turi savitą valdymo specifiką. Analizuojant teorinę medžiagą ir renkant praktinės dalies davinius parinkau ir pagrindžiau valdymo tobulinimo kryptis, siekiančias organizacijos efektyvumo per komandinio darbo prizmę ir valdymo struktūrų tobulinimą. Komandinio darbo efektyvumas ir valdymo struktūrų tobulinimas elektronikos pramonėje nepakankamai tyrinėta sritis mokslinėje literatūroje.


Praktinis reikšmingumas:
AB ,,Ekrano" filiale ,,Energomechanika" pirmą kartą atliekamas tyrimas, kurio esmė įvertinti esamą situaciją ir pasiūlyti valdymo tobulinimo kryptis, kurios glaudžiai siejasi su žmonių poreikių tenkinimu ir organizacijos tikslais. Organizacijos darbo efektyvumas didele dalimi priklauso nuo filiale ,,Energomechanika" efektyvios energijos rūšių gamybos, apskaitos ir priežiūros. Būtent todėl šiame padalinyje siūlomos efektyvesnės valdymo tobulinimo kryptys.
Darbo objektas: AB ,,Ekranas" filialo ,,Energomechanika" valdymas.
Darbo tikslas: Išanalizuoti AB ,,Ekranas" filialo ,,Energomechanika" valdymo kokybę ir suformuoti argumentuotus bei konkrečius pasiūlymus valdymo kokybei gerinti.
Darbo uždaviniai:
1) Išanalizuoti ir įvertinti vadybos mokslo teorijas, sietinas su šių dienų valdymo veiklos realijomis.
2) Išanalizuoti galimas motyvavimo priemones, remiantis valdymo mokslo teorijomis.
3) Atlikti praktinės veiklos analizę AB ,,Ekranas" filiale ,,Energomechanika".
4) Pateikti konkrečias valdymo tobulinimo kryptis apimančias struktūrinės valdymo schemos tobulinimą ir komandinio darbo efektyvumo didinimą.
Darbo metodika:
1) Mokslinės literatūros analizė organizacijų valdymo klausimais.
2) Struktūrizuotas interviu, kūrybinis interviu.
3) Anketinė apklausa.

Valdymas ir organizacijos – savo istorinių laikų ir socialinės santvarkos bei vietos produktai. Todėl vadybos teorijos raidą įmanoma suvokti kaip žmonių mėginimus sutvarkyti santykius atitinkamu istorijos laikotarpiu. Tai yra svarbu, nes galime pasimokyti iš kasdienės mūsų pirmtakų, vadovavusių formalioms organizacijoms, patirties. Pirmosios valdymo mokslo užuominos randamos senovės mąstytojų veikaluose – Sokrato, Aristotelio, Platono. Pagal to meto situaciją jie ieškojo idealaus valstybės valdymo būdo. Jie sakė, kad "…visų blogybių priežastis – santykiai tarp žmonių…" (Tatarkiewicz, 2001). Senosios valdymo teorijos buvo patrauklios savo aiškumu, nedviprasmiškumu, prieštaravimų nebuvimu. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasĮmonių aprašymų diplominis darbas
KategorijaVadyba >  Įmonių aprašymai
TipasDiplominiai darbai
Apimtis84 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis179.34 KB
AutoriusAivaras
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imones veiklos analize ekranas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą