Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Įmonių aprašymai>Įmonės situacijos ataskaita: UAB "Rigonda"

Įmonės situacijos ataskaita: UAB "Rigonda"

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Sociologijos metodologijos darbas. Įvadas. Teoriniai ataskaitos pagrindai. Aplinkos įvertinimas. Strategija. Planavimo svarba. Investicijos. Smulkus ir vidutinis verslas. UAB "Rigonda" situacijos ataskaita. UAB "Rigonda" charakteristika. Vadovai ir darbuotojai. Valdymo struktūra. Materialinė techninė bazė. Finansinė būklė. Įmonės finansinių rodiklių tyrimas. SSGG analizė. UAB "Rigonda" plėtros planavimo aplinkybės. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Tyrimo problema .
Smulki verslininkystė yra svarbiausias ekonomikos augimo veiksnys, papildomų darbo vietų steigėjas. Smulkios firmos, būdamos papildomų darbo vietų šaltinis, mažina nedarbą, atranda naujas rinkos "nišas" (kurias vėliau užpildo stambios įmonės), sumažina mokslinės – techninės paieškos ir diegimo riziką, paspartina naujos produkcijos korporacijų lankstumą. Smulkios firmos yra tiek ekonomiškai, tiek socialiai būtinos valstybei, stambiam bizniui, visuomenei, veikla Vakarų šalyse yra visokeriopai remiama ir skatinama.
Smulkios įmonės gamina apie 40 % bendro vidaus produkto ir pusę privataus sektoriaus produkto. Visose išsivysčiusiose rinkos ekonomikos šalyse valstybė remia smulkiąją verslininkystę.
Kaip rodo išsivysčiusios ekonomikos šalių patirtis, smulkus verslas:
1. Padeda efektyvinti gamybą, yra papildomas konkurencijos šaltinis;
2. Sudaro prielaidas toliau plėstis smulkioms įmonėms iki vidutinių ir stambių kompanijų, skatinančių ekonomikos raidą;
3. Padeda diegti naujas technologijas, naujus gaminius;
4. Netiesioginiu būdu stimuliuoja stambias kompanijas efektyvinti gamybą;
5. Padeda įsisavinti naujas rinkas, kurias stambios kompanijos laiko nepakankamai imlioms, ir tuo būdu plečia vartojimo prekių asortimentą;
6. Padeda didinti gyventojų užimtumą ir saugoti aplinką.
Smulkus vidutinis verslas yra svarbiausias ekonomikos augimo veiksnys. Čia sukuriama daug naujų darbo vietų, diegiami nauji gamybos būdai. Didėjant konkurencijai būtina plėsti gamybą, diegti naujus įrengimus, gerinti produkcijos kokybę. Vienas iš pagrindinių smulkaus vidutinio verslo subjektų veiklos stabdžių – finansinių išteklių stoka.

Tyrimo aktualumas

UAB "Rigonda" – viena iš smulkių vidutinių įmonių Lietuvoje. Bendrovė teikia viešojo maitinimo paslaugas. Ji jaučia didelę konkurenciją. Mūsų mieste, taip pat ir visoje šalyje daug tokių įmonių.
Didėjant konkurencijai, parduoti produktus ir paslaugas Lietuvos rinkoje tampa vis sunkiau. Todėl bendrovė norėdama įtikinti vartotoją pasirinkti būtent jų paslaugas, išleidžia vis daugiau lėšų. Sėkmė itin priklauso ir nuo klientų aptarnavimo kokybės, kuri leidžia padidinti nuolatinių klientų skaičių, pritraukti naujų tiesiog dėl to, kad jie tai sužino iš kieno nors lūpų. Geras aptarnavimas yra susijęs su pasitenkinimu, kurį klientas pajunta užsisakydamas patiekalus būtent mūsų kavinėje. Pasitenkinimas aptarnavimo kokybe padaro klientus lojalius. O dėl to padidėja kompanijos pelnas.
Pagrindinis bendrovės siekis yra sukurti ir įgyvendinti nepertraukiamą bei lanksčią veiklos sistemą, kuri funkcionuotų su kuo mažiausiais kaštais ir tinkamai įsikomponuotų į išorinę tiekėjų ir vartotojų atžvilgiu aplinką.
Norint įgyvendinti pagrindinį bendrovės siekį, būtina suprojektuoti bei planuoti šias pagrindines veiklos sritis:
1. Gaminamų patiekalų atnaujinimas bei naujų kūrimas atsižvelgiant į vartotojų poreikius. Ypač svarbu "įprojektuoti" kokybę į patį patiekalą, o tai pasiekiama tobulinant technologijas, įrangą bei darbo proceso operacijas.
2. Darbo kolektyvo aktyvumo didinimas. Gerai apmokyti ir motyvuoti darbuotojai – tai bendrovės šerdis.
3. Bendrovės veiklos plėtimas, t.y. šalia viešojo maitinimo paslaugų įdiegti klientų apgyvendinimo paslaugas. Tam reikalinga atitinkamai suremontuoti patalpas. Tokiam projektui įgyvendinti būtina finansinė parama. Tai būtų – banko paskola. Norint, kad tai pavyktų, labai svarbi bendrovės finansinė būklė ir jos analizė. Žinant šiuos rodiklius, galima planuoti ir projektuoti tolesnę bendrovės veiklą.
Tyrimo objektas
UAB "Rigonda" viešojo maitinimo įmonė.

Tyrimo dalykas
UAB "Rigonda" plėtimosi perspektyvos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasĮmonių aprašymų kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Įmonių aprašymai
TipasKursiniai darbai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai16
Dydis80.88 KB
AutoriusSonata
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imones situacijos ataskaita UAB Rigonda [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą