Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Vadyba>Įmonių aprašymai>Baigiamosios praktikos ataskaita: siuvimo įmonė

Baigiamosios praktikos ataskaita: siuvimo įmonė

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Ataskaita. R. Lucinavičienės individualios įmonės prekių asortimentas. Įmonės valdymo struktūra. Įmonės makroaplinka. Įmonės mikroaplinka. Įmonės silpnosios ir stipriosios pusės. Planavimas. Planų hierarchija. Įmonės darbo sauga. Darbuotojų saugos ir sveikatos dokumentai įmonėje. Instruktažai, instrukcijų ruošimas, pravedimas. Įmonėje taikoma kokybės valdymo sistema. Darbo laiko ir apmokėjimo apskaita. Įmonės piniginių lėšų judėjimas. Įmonės mokesčiai. Bendrosios nuostatos. Mokesčiai. Mokesčių mokėtojo apskaita. Įmonės materialinių išteklių srautų judėjimas. Įmonė tarptautinės prekybos aplinkoje. Išvados.

Ištrauka

Asortimentas – tai prekių rinkinys, kurį tam tikrų metu rinkai pateikia prekybos įmonė. Taigi asortimentas yra prekybos įmonės pasiūla. Platesne prasme prekybos įmonės asortimentas apima ir jos teikiamas paslaugas.
Prekybos įmonių prekių klasifikavimo tikslas – sudaryti galimybę efektyviau valdyti asortimentą, priimti racionalius asortimento politikos sprendimus. Įvairioje literatūroje pateikta nemažai prekių klasifikavimo siūlymų. Jie skiriasi klasifikavimo požymiais ir praktine nauda.
Kai kurios bendrovės gali pasiūlyti ne vieną, o kelias prekių grupes, kurios sudaro prekių asortimentą arba produktų rinkinį. Įmonėje, kurioje atlikau baigiamąją praktika, yra ne maisto prekės. N turi savo asortimente turi tris pagrindinius prekių grupes: siuvimo prekių grupę, mezgimo prekių grupę ir pagalbinių prekių grupę. Kiekvieną prekių grupę sudaro keli pogrupiai. Siuvimo prekių grupę skirstome į siuvimo siūlų, siuvinėjimo siūlų, adatų ir kitus pogrupius. Mezgimo prekių grupę skirstome į mezgimo siūlų, virbalų, vašelių ir kitus pogrupius. Pagalbinių prekių grupę skirstome į mezgimo pagalbinių prekių pogrupį ir į siuvimo pagalbinių prekių pogrupius. Kiekvienoje prekių grupėje ir pogrupyje yra skirtingi gaminiai.
Taip pat N prekių ir paslaugų asortimentą galima skirtytį pagal paskirstyti kaip vartojimo (asmeninio vartojimo) prekės. O vartojimo (asmeninės vartojimo) prekes skirstomos pagal vartojimo trukmę, kaip trumpalaikio ir ilgalaikio vartojimo prekes.
Pagal paklausos dažnumą prekes galima suskirstyti į kasdieninės ir periodines paklausos prekes. Toks skirstymas gana sąlygiškas. Kasdieninės paklausos prekėmis laikomos ir dažnai perkamos, bet nebrangios ne maisto prekės (siūlai, adatos ir t.t.). Periodinėmis paklausos prekėms priskiriamos tos, kurių įsigyjama ne rečiau kaip kartą per metus (drabužiai).
Asortimento negalima sudaryti ilgam laikui. Dėl įvairių prekių gyvavimo ciklų, vartojimo paklausos poslinkių, mados raidos ir konkurencinės aplinkos pokyčių asortimentą reikia keisti. Todėl asortimento formavimas yra nuolatinis įmonės vadybininkų uždavinys.
Aktualinant asortimentą siekiama subalansuoti prekių grupių struktūrą, bei išvengti asortimento nusidėvėjimo. Tačiau vien tik prisitaikymas prie besikeičiančių rinkos sąlygų iš esmės yra pasyvi asortimento politikos forma. Tuo tarpu asortimento keitimas ar tobulinimas leidžia geriau tenkinti poreikius ir įgyti pranašumo prieš konkurentus. Skiriamos trys veiksmų alternatyvos – strategijos:
• Asortimento apribojimas (kontrakcija)
• Asortimento plėtimas (ekspansija)
• Asortimento pertvarkymas (konsolidavimas)

Tačiau N tiktai viena iš šių trijų strategijų, o tai yra asortimento plėtimas. Asortimento plėtimas apima tiek asortimento pločio, tiek gylio padidinimą.
Prekių grupių lygmenyje prekių pavadinimų didinimas vadinamas diferenciacija, padidinama panašių prekių paskirstymo galimybės. Prekių grupių didinimas – diversifikacija, išplečiamas asortimento plotis ir pirkėjams suteikiamos kitokios paskirties prekių įsigijimo galimybių. Į asortimentą įtraukiant naujų prekių grupių, dažniausiai siekiama su esamu asortimentu išlaikyti komplementarius ryšius. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasĮmonių aprašymų praktikos ataskaita
KategorijaVadyba >  Įmonių aprašymai
TipasPraktikos ataskaitos
Apimtis27 puslapiai 
Dydis41.05 KB
Švietimo institucijaVilniaus kooperacijos kolegija, VšĮ
FakultetasVilniaus skyrius
Failo pavadinimasMicrosoft Word praktikos ataskaita siuvimo imoneje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Praktikos ataskaitos
  • 27 puslapiai 
  • Vilniaus kooperacijos kolegija, VšĮ / 3 Klasė/kursas
  • Jarasiūnienė
Pasidalink su draugais