Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Vadyba>Įmonių aprašymai>Aplinkos poveikio analizė: AB "Dainava"

Aplinkos poveikio analizė: AB "Dainava"

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

AB "Dainava" - viena didžiausių siuvimo fabrikų Lietuvoje. Įvadas. Išorinės aplinkos samprata. Išorinės aplinkos charakteristika. AB "Dainava" charakteristika. Tiesioginio poveikio aplinka. Vartotojai. Tiekėjai ir ištekliai. Konkurentai. Įstatymai ir valstybinis reguliavimas. Netiesioginio poveikio aplinka. Organizacijos vidinė aplinka. Tikslai. Uždaviniai. Struktūra. Technologija. Žmonės. Išvados.

Ištrauka

Išorinė aplinka apibrėžiama kaip visi už organizacijos ribų esantys elementai, nuo kurių priklauso jos veikla. Kai kurie iš šių elementų sieja organizacijas su pasauliu.
Taigi organizacija iš išorinės aplinkos ima išteklius (įėjimus: žaliavas, pinigus, darbo jėgą, energiją), perdirba juos į gaminius ar paslaugas ir siunčia atgal į išorinę aplinką kaip rezultatus (išėjimus).
Išorinėje aplinkoje yra tiek tiesioginio, tiek ir netiesioginio poveikio elementų.
Tiesioginio poveikio elementus, dar vadinamus įtaką darančiais asmenimis (angl. - stakeholders), sudaro akcininkai, profesinės sąjungos, tiekėjai ir daugelis kitų, kurie daro tiesioginę įtaką organizacijai.
Netiesioginio poveikio elementai - technologija, ekonomika ir visuomenės politinės pažiūros - sąlygoja klimatą, kuriame veikia organizacija. Potencialiai jie gali tapti tiesioginio poveikio elementais.
Šio kursinio darbo tikslas – AB ,,Dainava" aplinkos poveikio analizė.
Negalima pamiršti, kad organizacijos veiklai nemažos įtakos turi ne tik vidinė, bet ir jos išorinės aplinkos elementai, jų veiksnių poveikis.
Ankstyvosios vadybos mokyklos ir koncepcijos, taip pat daugiausia dėmesio skyrė organizacijos vidinei aplinkai: uždavinių sprendimui, žmogaus darbo organizavimui, organizacijos struktūrų projektavimui. Tik vėlesniosios vadybos mokyklos sutelkė dėmesį organizacijos išorinei aplinkai. Dabartiniu metu neskirti dėmesio organizacijos išorinei aplinkai yra didžiulė vadovo klaida, nes organizacijai tenka prisitaikyti prie pasikeitimų, į juos reaguoti atliekant pakeitimus organizacijos viduje. Daugelis vadybos teoretikų ir praktikų teigia, kad organizacijos iš¬orinė aplinka tampa pagrindiniu vadovams iškylančių problemų šaltiniu. Pravartu prisiminti ir vadovautis Č. Darvino evoliucijos teiginiu: gamtoje išliko tik tos gyvūnų rūšys, kurios sugebėjo prisitaikyti prie juos supančios aplinkos. Taip reikia elgtis ir organizacijos vadovui, jeigu jis nori, kad jo vadovaujama organizacija ne¬išnyktų, t.y. nesubankrutuotų.
Nagrinėdami konkrečios organizacijos išorinę aplinką susiduriame su sunkumais nustatant, kas laikytina ja, nes įvertinti visus galimus išorinio poveikio organizacijai veiksnius tiesiog ne¬įmanoma. Todėl organizacijos išorinį poveikį tenka nagrinėti tais aspektais, kurie iš esmės lemia jos veiklą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasĮmonių aprašymų kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Įmonių aprašymai
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Dydis37.06 KB
Švietimo institucijaAlytaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Aplinkos poveikio analize AB Dainava [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais